Zenfone AR Nedir?

Zenfone AR Nedir?

Asus zenfone Ar nedir sorusu teknoloji ile ilgilenenlerin kafasını karıştırıyordu. Ne olduğu hakkında kesin bir bilgi olmayan bu ürünün sanal gerçeklik gözlüğü olduğu düşünülüyordu. Bu ürün resmi duyuruyudan bir gün önce sızdırılırdı ve sorular cevaba kavuştu.

Bu ürünün her ne kadar sanal gerçeklik gözlüğü olduğu düşünülsede aslında bu ürün Asus’un yeni çıkarmaya hazırlandığı telefon olduğu ortaya çıktı. Qualcomm’un sızdırığı belgelerde Asus Zenfone ailesinin yeni bir üyesi olduğu anlaşıldı ve sanal gerçeklik gözlüğü bekleyenleri tam bir hayal kırıklığına uğrattı.

Qualcomm 821 işlemciye sahip olan telefon bu özelliğiyle Google’ın Pixel isimli telefonuna da benziyor. Çoğu telefondan da işlemci bakımından üstün olan telefon Google’ın Tango ismini verdiği derinlik algılayıcı kamerlara da sahiptir. Kamerası ve işlemcisiyle bir çok telefonu daha çıkmadan geride bırakmıştır.

AR ve VR teknolojisinin bir araya gelmesi teknolojide çığar açacağa benziyor. Bu ikili kombinasyonu kullanacak telefonların uygulama ve oyunlarda çok farklı bir seviyede olacağı bekleniyor. Bu gelişmeler ile kullanıcı deneyimi en üst seviyeye gelecek.

Önceki Yazı Şişme Pofuduk Mont Modası
Sonraki Yazı Zencefil Nedir? Zencefil Nelere İyi Gelir?

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

BEYAZ BASTON GÖRME ENGELLİLER HAFTASI 7- 14 OCAK

BEYAZ BASTON GÖRME ENGELLİLER HAFTASI 7- 14 OCAK Birincil duyumuz görmek olduğu için tüm medeniyeti görebilenler için tasarlamışız. Yön gösteren tabelalar, uyarı levhaları, trafiği düzenleyen ışıklar ve yazılar… Maalesef bunların

İş Görüşmelerinde Kurtarıcı Parçalar

İş Görüşmelerinde Kurtarıcı Parçalar Herkes hayatında en az bir kere iş görüşmesine gitmiştir. Hayatımız için oldukça büyük bir önem taşıyan iş görüşmelerinde karşı tarafta bıraktığınız ilk izlenim çok önemlidir. Bu

Kinoa Nedir?

Nedir bu kinoa? Kinoa, buğdaya benzemesiyle bilinen bir bitki türüdür. Bu bitki türü genellikle yazın ilk 2 ayında haziran ve temmuzda toplanır. İnsanoğlunun 5000 yıldır bildiği bu bitkiyi ülkemizde de

1 Yorum Yapılmış

  1. nazım nur
    Ocak 13, 10:21 Reply

    Eskiden kameradan bahsedince sadece piksel sayısından bahsediliyordu. Artık VR ve 3D özellikli kameralar ön plana çıkmaya başlıyor. Gece görüşü ve 4K özelliği de yavaş yavaş görülmeye başlar.

Mesaj Yazın