Zenfone AR Nedir?

Zenfone AR Nedir?

Asus zenfone Ar nedir sorusu teknoloji ile ilgilenenlerin kafasını karıştırıyordu. Ne olduğu hakkında kesin bir bilgi olmayan bu ürünün sanal gerçeklik gözlüğü olduğu düşünülüyordu. Bu ürün resmi duyuruyudan bir gün önce sızdırılırdı ve sorular cevaba kavuştu.

Bu ürünün her ne kadar sanal gerçeklik gözlüğü olduğu düşünülsede aslında bu ürün Asus’un yeni çıkarmaya hazırlandığı telefon olduğu ortaya çıktı. Qualcomm’un sızdırığı belgelerde Asus Zenfone ailesinin yeni bir üyesi olduğu anlaşıldı ve sanal gerçeklik gözlüğü bekleyenleri tam bir hayal kırıklığına uğrattı.

Qualcomm 821 işlemciye sahip olan telefon bu özelliğiyle Google’ın Pixel isimli telefonuna da benziyor. Çoğu telefondan da işlemci bakımından üstün olan telefon Google’ın Tango ismini verdiği derinlik algılayıcı kamerlara da sahiptir. Kamerası ve işlemcisiyle bir çok telefonu daha çıkmadan geride bırakmıştır.

AR ve VR teknolojisinin bir araya gelmesi teknolojide çığar açacağa benziyor. Bu ikili kombinasyonu kullanacak telefonların uygulama ve oyunlarda çok farklı bir seviyede olacağı bekleniyor. Bu gelişmeler ile kullanıcı deneyimi en üst seviyeye gelecek.

Önceki Yazı Şişme Pofuduk Mont Modası
Sonraki Yazı Zencefil Nedir? Zencefil Nelere İyi Gelir?

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

Sorularla Tüp Bebek Tedavisi

Sorularla Tüp Bebek Tedavisi Çocuk sahibi olmak isteyen, ancak doğal yollarla çocuk sahibi olamayan birçok çiftin adeta umut kaynağı olan tüp bebek tedavisi hakkında doğru bilinen birçok yanlış, çiftleri tedaviye

Cirit Nasıl Atılır?

Cirit: ağaç, metal, fiberglas veya karbon fiberden yapılan ucu sivri ok şeklinde bir mızraktır. Cirit atmak, geçmiş zamanda avlanma da ve savaşta kullanılsa da spor olarak ilk kez 1908 yılında

Fakir misin? Olma!!

Paranı Düzgün Kullan Para bulunca bir anda taksitlere abanma. Her şeyi taksitle alıp o kadar borcun altına girme. Biz erkekler bu konuda oldukça başarısızız. Bunu bir kere kabul edelim. Fırsat

1 Yorum Yapılmış

  1. nazım nur
    Ocak 13, 10:21 Reply

    Eskiden kameradan bahsedince sadece piksel sayısından bahsediliyordu. Artık VR ve 3D özellikli kameralar ön plana çıkmaya başlıyor. Gece görüşü ve 4K özelliği de yavaş yavaş görülmeye başlar.

Mesaj Yazın