Zenfone AR Nedir?

Zenfone AR Nedir?

Asus zenfone Ar nedir sorusu teknoloji ile ilgilenenlerin kafasını karıştırıyordu. Ne olduğu hakkında kesin bir bilgi olmayan bu ürünün sanal gerçeklik gözlüğü olduğu düşünülüyordu. Bu ürün resmi duyuruyudan bir gün önce sızdırılırdı ve sorular cevaba kavuştu.

Bu ürünün her ne kadar sanal gerçeklik gözlüğü olduğu düşünülsede aslında bu ürün Asus’un yeni çıkarmaya hazırlandığı telefon olduğu ortaya çıktı. Qualcomm’un sızdırığı belgelerde Asus Zenfone ailesinin yeni bir üyesi olduğu anlaşıldı ve sanal gerçeklik gözlüğü bekleyenleri tam bir hayal kırıklığına uğrattı.

Qualcomm 821 işlemciye sahip olan telefon bu özelliğiyle Google’ın Pixel isimli telefonuna da benziyor. Çoğu telefondan da işlemci bakımından üstün olan telefon Google’ın Tango ismini verdiği derinlik algılayıcı kamerlara da sahiptir. Kamerası ve işlemcisiyle bir çok telefonu daha çıkmadan geride bırakmıştır.

AR ve VR teknolojisinin bir araya gelmesi teknolojide çığar açacağa benziyor. Bu ikili kombinasyonu kullanacak telefonların uygulama ve oyunlarda çok farklı bir seviyede olacağı bekleniyor. Bu gelişmeler ile kullanıcı deneyimi en üst seviyeye gelecek.

Önceki Yazı Şişme Pofuduk Mont Modası
Sonraki Yazı Zencefil Nedir? Zencefil Nelere İyi Gelir?

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

Tüp Bebek Tedavisi Nedir? Hangi Aşamalardan Oluşur?

Tüp Bebek Tedavisi Nedir? Hangi Aşamalardan Oluşur? Tüp bebek tedavisi, doğal yollarla bebek sahibi olamayan çiftlerin en büyük umut kaynaklarından birisidir. Doğal yolların uygulanması halinde bebek sahibi olamayan anne ve

Elon Musk Kimdir ?

Geçtiğimiz günlerde ülkemizi ziyaret eden dünyaca ünlü Bilim Adamı, İş Adamı, Girişimci Elon Musk kimdir ? Neden Dünya’da bu kadar popüler hiç merak ettiniz mi ? Gelin Elon Musk’ın hayatını

Drone Taksi Nedir ?

2016 yılında CES 2016 fuarında tanıtılan, belki de son yılların en büyük gelişmelerinden olabilecek olan Drone Taksiler 2017 yazında Dubai’de faaliyete girdi. Herhangi bir pilot gereksinimi olmadan 100 kg ağırlığına

1 Yorum Yapılmış

  1. nazım nur
    Ocak 13, 10:21 Reply

    Eskiden kameradan bahsedince sadece piksel sayısından bahsediliyordu. Artık VR ve 3D özellikli kameralar ön plana çıkmaya başlıyor. Gece görüşü ve 4K özelliği de yavaş yavaş görülmeye başlar.

Mesaj Yazın