Türkiye’nin Büyük Maden Kazaları – İnfografik
12 Temmuz 2014 0 Yorum 55 Görüntülenme

Türkiye’nin Büyük Maden Kazaları – İnfografik

     13 Mayıs 2014 günü Manisa’nın Soma ilçesindeki madende meydana gelen trafo kazası sonucunda 301 işçimiz hayatını kaybetti, onlarcası yaralandı.

     Türkiye, Dünya’nın en büyük 17. ekonomisi olmasıyla övünüyor. Bununla birlikte ölümlü iş kazalarında dünyada Çin ve Hindistan’dan sonra 3. sırada, Avrupa’da ise birinci sırada yer alıyor. Hem de bizden sonra gelen Polonya’ya oranla 2 kat iş kazası ölümüyle.

     Aklımızda bulunması gereken bir istatistik daha: Dünya kömür sektörü lideri Almanya’da bütün madenler devlet kontrolünde. Ve son 40 yıldır hiçbir ölümlü kaza olmadı.

     Aşağıdaki infografik, 2013-2014 yılları arasında ülkemizde meydana gelen maden kazalarının özetini gösteriyor.

Türkiye'nin Büyük Maden Kazaları - İnfografik

Türkiye’nin Büyük Maden Kazaları – İnfografik

 

Önceki Yazı İnsanlığı Yok Edebilecek Virüs Geliştirildi
Sonraki Yazı VooDoo Records

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

Yıllara Göre Genel Seçim Sonuçları

Biliyorsunuz Türkiye 1946’da çok partili hayata geçti. Biz de o yıldan bu yana genel seçimlerin sonuçlarını inceleyelim dedik. Seçimler her 4 yılda bir yapılmış. Bazı tarihlerde ise erken seçim yapılmış.

Yaşamdan Nefret Edilesi Anlar

  Bilirsiniz hepimiz zor dönemlerden geçmişizdir. Bazen bu dönemlerde aileniz size yardımcı olmak isterken köstek olurlar. Siz ne kadar sussanız onlar o kadar konuşurlar. Her ne kadar iyi niyetli olsalar

Ekip Network Hosting ve İçerik Hizmetleri

Eğer kendinize bir web sitesi oluşturmak istiyor ve aynı zamanda yüksek meblalar harcamak istemiyorsanız Ekip Network ile hem ucuz ssd hosting satın alabilir hem de kurduğunuz siteye ekleyeceğiniz ilk içerikleri

0 Yorum Yapılmış

Yorum Yapılmamış

Mesaj Yazın