Türkiye’nin Büyük Maden Kazaları – İnfografik
12 Temmuz 2014 0 Yorum 88 Görüntülenme

Türkiye’nin Büyük Maden Kazaları – İnfografik

     13 Mayıs 2014 günü Manisa’nın Soma ilçesindeki madende meydana gelen trafo kazası sonucunda 301 işçimiz hayatını kaybetti, onlarcası yaralandı.

     Türkiye, Dünya’nın en büyük 17. ekonomisi olmasıyla övünüyor. Bununla birlikte ölümlü iş kazalarında dünyada Çin ve Hindistan’dan sonra 3. sırada, Avrupa’da ise birinci sırada yer alıyor. Hem de bizden sonra gelen Polonya’ya oranla 2 kat iş kazası ölümüyle.

     Aklımızda bulunması gereken bir istatistik daha: Dünya kömür sektörü lideri Almanya’da bütün madenler devlet kontrolünde. Ve son 40 yıldır hiçbir ölümlü kaza olmadı.

     Aşağıdaki infografik, 2013-2014 yılları arasında ülkemizde meydana gelen maden kazalarının özetini gösteriyor.

Türkiye'nin Büyük Maden Kazaları - İnfografik

Türkiye’nin Büyük Maden Kazaları – İnfografik

 

Önceki Yazı İnsanlığı Yok Edebilecek Virüs Geliştirildi
Sonraki Yazı VooDoo Records

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

Kedileri Uzak Tutmanın Yolları

Merhaba efenim geçenlerde ablamlara gitmiştim. Balkonlarında güzelce sallanan koltuk vardı ne derlerdi unuttum 😀 Yani kısacası yataklı salıncak. Yada salıncak 😛 Her neyse akşamları sokak kedileri bu salıncağı hiç rahat

Ünlü Çizgi Filmlerin Sonları

Hepimizin yada bir neslin bir zamanlar sırf izleyebilmek için alarm kurdukları  yada saatlerce beklediği çizgi filmler vardı. Tabi yaşlarımız ilerleyince onları da takip etmemeye başladık sonlarını merak ettim ve bulduklarımızı

Yıllara Göre Genel Seçim Sonuçları

Biliyorsunuz Türkiye 1946’da çok partili hayata geçti. Biz de o yıldan bu yana genel seçimlerin sonuçlarını inceleyelim dedik. Seçimler her 4 yılda bir yapılmış. Bazı tarihlerde ise erken seçim yapılmış.

0 Yorum Yapılmış

Yorum Yapılmamış

Mesaj Yazın