Tiroid En Çok Kimlerde Görülür?
4 Şubat 2016 0 Yorum 90 Görüntülenme

Tiroid En Çok Kimlerde Görülür?

Tiroid en çok kimlerde görülür?

İyot tiroid bezinin hormon üretmesi için çok önemlidir. Öyle ki bu iyot az veya çok alınırsa bir çok rahatsızlık ortaya çıkabilir. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre günde 150 mikrogram iyot alınmalı. İyot bakımından zengin ürünleri ise badem, deniz ürünleri, et, karaciğer, tavuk, hindi, fındık, ay çekirdeği, süt ve yumurtadır.

Çoğu rahatsızlık gibi eğer ailenizde tiroid rahatsızlığı varsa sizin de bu rahatsızlığa yakalanma ihtimaliniz yüksektir. Bu yüzden iyot alımınıza dikkat etmenizde fayda var. Eğer sigara da içiyorsanız tiroid rahatsızlığına yakalanma riskiniz yükseliyor demektir. Sigarada bulunan siyanür tirioid bezini olumsuz etkilemektedir.

Boğazda şişlik tiroid bezinin büyümesine işaret olabilir. Bu yüzden bir doktora başvurmanız gerekir. Eğer bu rahatsızlık dikkate alınmazsa kansere yol açabilir.

Er riskli yaş grubu kadınlarda 65 yaş üstüdür. Bu kişiler kendilerine iyi bakmalıdırlar.

Önceki Yazı Topuk Dikeninin Sebepleri
Sonraki Yazı Çikolata Kistinin Belirtileri Nasıl Anlaşılır?

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

Glikozun Zararları

Glikoz  maddesi  şekerde  bulunur . Glikoz  vücuda  aşırı   yüklendiğinde  sağlık  açısından  bazı  sakıncalı  durumlara   yol açabilir.  Şeker   kullanımının   azaltılması  uzmanlar  tarafından  önemle  vurgulanan  konulardan  biridir. Bilim  dünyası şekerin  vücutta  açtığı 

Sağlık 1Comments

A Vitamini Zengin Olan Besinler

A Vitamini Bakımından Zengin Olan Besinler A vitamini, vücudumuzun en çok ihtiyacı olan vitaminler arasındadır. Şöyle bir düşündüğümüzde belki de en çok duyduğumuz vitamin üçlemesi; A, C ve D vitaminleridir.

C Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur?

C Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur? Özellikle kış aylarında olmazsa olmazımız olan ancak genel olarak da hayatımızın vazgeçilmez vitaminlerinden biri olan C vitaminini, bir alışkanlık olarak takviye şurup ve köpüren ilaçlardan

0 Yorum Yapılmış

Yorum Yapılmamış

Mesaj Yazın