Telefonunuzdaki Selfie’ler Silinmiyor
13 Temmuz 2014 0 Yorum 84 Görüntülenme

Telefonunuzdaki Selfie’ler Silinmiyor

      Bu yılın modası hiç şüphesiz selfie oldu. Sanal alem, insanların kendisini çektiği özçekimlerle doldu çıktı. Muhtemelen şu an telefonunuzda tonla selfie vardır. Peki akıllı telefonunuzda beğenmediğiniz fotoğrafları siliyor musunuz? Cevabınız evetse yanılıyorsunuz.

Selfie Özçekim

      Çoğu akıllı telefonu fabrika ayarlarına döndürmüş bile olsanız çekilen fotoğrafların, kişisel bilgilerin silinmediği ortaya çıktı.   

      Lider güvenlik şirketi Avast’ın işsiz çalışanları, eBay’dan kullanılmış, ikinci el akıllı telefonlar satın aldı. Ve silindiği sanılan 40.000’in üzerinde fotoğraf (ki bunların 750’si çıplak selfie) ve 800 kadar e-postaya ulaştı.

      “Eğer kişisel bilgilerinizin ileride başınıza dert açacağını düşünüyorsanız en mantıklı çözüm cihazı parçalara ayırmak. Artık duvara mı atarsın, tornavida-çekiçle mi dalarsın orasını bilemem.”

Önceki Yazı VooDoo Records
Sonraki Yazı Hayatın Pisikopatça Felsefesi

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

Yıllara Göre Genel Seçim Sonuçları

Biliyorsunuz Türkiye 1946’da çok partili hayata geçti. Biz de o yıldan bu yana genel seçimlerin sonuçlarını inceleyelim dedik. Seçimler her 4 yılda bir yapılmış. Bazı tarihlerde ise erken seçim yapılmış.

Yaşamdan Nefret Edilesi Anlar

  Bilirsiniz hepimiz zor dönemlerden geçmişizdir. Bazen bu dönemlerde aileniz size yardımcı olmak isterken köstek olurlar. Siz ne kadar sussanız onlar o kadar konuşurlar. Her ne kadar iyi niyetli olsalar

Kedileri Uzak Tutmanın Yolları

Merhaba efenim geçenlerde ablamlara gitmiştim. Balkonlarında güzelce sallanan koltuk vardı ne derlerdi unuttum 😀 Yani kısacası yataklı salıncak. Yada salıncak 😛 Her neyse akşamları sokak kedileri bu salıncağı hiç rahat

0 Yorum Yapılmış

Yorum Yapılmamış

Mesaj Yazın