SEO Nedir? SEO Nasıl Yapılır

SEO Nedir? SEO Nasıl Yapılır

SEO Nedir? Önemli midir?
Türkçe açılımı arama motoru optimazyonu olan ve uzun zamandır çoğu arama motorunun kendi algoritmaları ile bu işi sağladığı biliniyor. Bir çok arama motoru bu tip algoritmalar ile sitelerin internet alemindeki sıralamasını belirliyor. Sitemizin diğer sitelerden önde olmasını ve daha çok hit almasını sağlayan şeylerin en başında SEO geliyor.
SEO çoğu kişiye göre bir mühendislik dalı olmakla beraber bir iş dalı olarak da geçer. Sadece bizim ülkemizde değil Dünya’nın bir çok yerinde olduğu gibi Google kullanıldığını düşünürsek SEO’nun aslında tam açılımının ”web sitelerinin Google’da üst sıralarda çıkmasını sağlamak” cümlesi yanlış olmaz.
Diğer bir açından bakmak gerekirse aslında tam olarak SEO’nun anlamı web sitelerinin arama motoru dostu yapmak da denilebilir. Çoğu kullanıcının sitemizi daha iyi bulması için SEO şarttır. SEO yaparak aslında sadece web sitelerimizin daha üstte olmasını sağlamayız bunun dışında bir çok yararları da bulunur. İndexlenme, sitenin hızlanması, internet siteleri arasında bilinirliğinin artması gibi bir çok yararı da bulunmakta.
Seo Nasıl Yapılır?
Seo’nun kendi arasında da alt iki dalı vardır. Bunlar Site İçi SEO ve Site Dışı Seo olarak adlandırılır.
1- Site İçi SEO Nasıl Yapılır?
Site içi SEO, site dışı SEO’ya göre daha basit görünse de aslında öyle değildir. Sitemizin diğer sitelerden hızlı olması, sitenin temasının daha sade olması, kullanıcılar tarafından kolay kullanılması, rakip sitelere oranla daha çok makale olması, özgün içeriklere önem verilmesi ve kodlama yapılırken bunları düşünülerek yapılması gibi şeyler ON Page SEO’dur yani Site içi SEO’dur.
Yani kısaca açıklamak gerekirse kullanıcıyı düşünerek yapılmış her türlü eylem site içi SEO’dur her ne kadar kolay gibi görünsede içine girilince tam bir kabus oluyor.
Site Dışı SEO Nedir?
Site dışı seo ise genellikle sitenizin tanıtılarak daha çok kişi girmesi çalışılır. Bu sayedeyse site googleda daha çok indexlenir var daha üst sıralara çıkar. Site dışı seoda backlink önemlidir. Özellikle de doğal backlink önemlidir. Genellikle site dışı SEO’yu profosyenel siteler sahibi kişiler yapar. Bu sayede verdikleri backlinkler hem kaliteli hem doğal olur ve daha üst sıralara çıkar site.

Önceki Yazı Zencefil Nedir? Zencefil Nelere İyi Gelir?
Sonraki Yazı Backlink Nedir? Backlink Nasıl Yapılır

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

Nasıl Yapılır ? 0 Yorum Yapılmış

Backlink Nedir? Backlink Nasıl Yapılır

Backlink nedir? Backlink nasıl yapılır diye soracak olursanız, en kısa tabiri ile anlatmak gerekirse backlink bir sitenin, başka bir siteyi kullanıcılarına tavsiye etmesi olayına denir. İnternetteki tüm kişiler birbirlerine backlink

Google Merchant Center Nedir?

Teknoloji kullanımının artması ve internetin hayatımıza daha yakın olduğu bu dönemlerde artık her şey bir tık uzağımızda.  Günümüzde insanlar istedikleri ve aradıklarını herşeye internet ortamında kolayca ulaşabilmektedir.  Google da bu

Cirit Nasıl Atılır?

Cirit: ağaç, metal, fiberglas veya karbon fiberden yapılan ucu sivri ok şeklinde bir mızraktır. Cirit atmak, geçmiş zamanda avlanma da ve savaşta kullanılsa da spor olarak ilk kez 1908 yılında

0 Yorum Yapılmış

Yorum Yapılmamış

Mesaj Yazın