Saç Modası Gerçeği
5 Ocak 2017 0 Yorum 57 Görüntülenme

Saç Modası Gerçeği

Saç Modası Gerçeği

Moda sadece kıyafetlerle sınırlı bir alan değildir. Ayakkabı modası, çanta modası hatta saç modası bile mevcuttur. Geçmişten günümüze kullanılan saç modellerindeki değişimi incelediğimizde gerçekten de saç modasının her sene değiştiği gözlemlenir. Saç stillerini birçok şey etkileyebilir. O dönemde yaşanan bir savaş, ülkenin değişen din unsurları, dinlenen şarkılar ve bunlara benzer birçok unsur saç stillerinin değişiklik göstermesini sağlar.

Saç stili giydiğimiz kıyafetin tamamlayıcısı konumundadır. Bu yüzden kadınların hayatında çok önemli bir yer tutar. O senenin modası olan saç stilinden farkı bir model denersek bu bizi gülünç duruma düşürebilir.

Aslında saç modası o dönemin kıyafet modasıyla paralel ilerler. Sade kıyafetler modaysa saç da sade tutulur, abartı kıyafetler modaysa saç iyice abartılır. Örneğin 90’lı yılların saç modellerini düşündüğümüzde kabarık, krepeli, abartılı saçlar ön plandadır. O yıllarda kıyafetler de oldukça abartıdır. Birbirinden renkli, karmakarışık, abartılı kıyafetlerin üzerine dümdüz bir saç saçma dururdu haliyle.

Bunların dışında saç stillerini etkileyen çok önemli bir ‘ünlü isimler’ faktörü de vardır. Ünlü şarkıcıların, oyuncuların saçlarını hayranlıkla izleriz. Ve ertesi gün kuaföre o kişinin fotoğrafıyla birlikte gidip ‘Aynısından istiyorum deriz.’. Her kadın hayatının bir döneminde yaşamıştır bunu. Özellikle saç rengimizi seçerken ünlülerden ilham alırım

Peki günümüzde nasıl bir saç modası vardır?

Şu sıralar renk olarak bronde saç rengi çok ön planda. Bronde saç renginde oldukça yumuşak geçişleri olan çok doğal sarı ve kumral tonlar görmek mümkün. Model olarak daha çok dalgalı, hafif maşalı, havalı saçlar tercih edilir. Tabi bu modellerin hepsinin doğal durması lazımdır. Günümüzde yapay duran saç modelleri pek rağbet görmez.

Kısacası dünyada kıyafet modasının yanı sıra bir ‘saç modası’ gerçeği vardır.

 

Önceki Yazı İş Görüşmelerinde Kurtarıcı Parçalar
Sonraki Yazı Dünyada Ün Kazanmış Moda Haftaları

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

Piercing Nedir? Piercing Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Merhabalar! Bugün sizlere piercing çeşitleri, piercing bakımı ve dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi vermek için buradayım. Nostril piercing’e sahip birisi olarak yazıyorum bu satırları. Ben yaptıralı 2 yıl oldu,

Dünyada Ün Kazanmış Moda Haftaları

Dünyada Ün Kazanmış Moda Haftaları Her kadının hayali modayı yakından takip edebilmek, sezonun bütün trend parçaları hakkında bilgi sahibi olabilmektir. Sezonun trendleri, bir sezon öncesinde düzenlenen moda defileleri ile tanıtır.

Nasıl Yapılır ? 0 Yorum Yapılmış

Nasıl Spor Giyinerek Daha Şık Olunur?

Hangi insan şık, çekici ve alımlı görünürken rahat etmeyi de istemez ki. Bunu yakalamak için bir çok kombin üretiliyor. Biz Türklerin belkide en çok giymeyi sevdiği spor kıyafetler konusunda sizin

0 Yorum Yapılmış

Yorum Yapılmamış

Mesaj Yazın