OCAK AYINDA HAYATINI KAYBEDEN ÜNLÜLER
7 Ocak 2018 0 Yorum 23 Görüntülenme

OCAK AYINDA HAYATINI KAYBEDEN ÜNLÜLER

OCAK AYINDA HAYATINI KAYBEDEN ÜNLÜLER

Medya, bilim, iş ve edebiyat dünyasından Ocak ayında hayatlarını kaybeden 4 ünlüyü sizin için yazdık.

  1. Mehmet Ali BİRAND

    ocak

Kanal D Ana Haber sunumlarındaki dil sürçmeleriyle yüzümüzü güldüren Mehmet Ali BİRAND 17 Ocak 2013 yılında stent değişim operasyonu sırasında aramızdan ayrılmıştı. Yarım asra yakın medya kariyerinde gazetecilik, köşe yazarlığı, haber sunuculuğu ve televizyon yapımcılığı yapan Birand, mesleğine Abdi İpekçi’ nin aracılığıyla Milliyet Gazetesi’ nde başlamıştı. Kendisi de meslek hayatı boyunca bugün çoğumuzun tanıdığı, Deniz Arman, Mithat Bereket, Erhan Yanardağ ve Utku Başar gibi isimleri yetiştirmiş ve onlarla gurur duyduğunu her fırsatta dile getirmiştir.

  1. Ahmet Mete IŞIKARA

Özellikle 17 Ağustos 1999 depremi sonrası, deprem çalışmaları ve halkı bilinçlendirme çabasıyla tanıdığımız jeofizikçi Ahmet Mete Işıkara, sempatik görüntüsüyle halk arasında “Deprem Dede” adıyla da anılıyordu. Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırmaları Enstitüsü Müdürlüğü görevi yapan Işıkara, (AHDER) Afete Hazırlık ve Deprem Eğitim Derneği’ nin yönetim kurulu başkanıydı. 21 Ocak 2013’ te solunum yetmezliğinden hayatını kaybetmiştir.

  1. Özdemir SABANCI

Sadıka ve Hacı Ömer SABANCI çiftinin en küçük oğlu olarak dünyaya gelen Özdemir Sabancı kimya mühendisliği eğitimi almıştır. SASA’ yı kurarak, kısa zamanda Sabancı Holding’ in en büyük sanayi birimlerinden birinin temelini atan iş adamının otomotive sektörüne olan ilgisi Türkiye’ ye birçok değer kazandırmıştır.

Sabancı Center çalışanları Fehriye Erdal, Mustafa Duyar ve İsmail Akkol isimli DHKP-C üyeleri tarafından 9 Ocak 1996’ da suikaste uğrayarak hayatını kaybetmiştir. Ülkede büyük yankı uyandıran olay ve sonrasındaki yargı süreci, uzun süre Türk Halkı tarafından takip edilmiştir.

  1. Metin KAÇAN

Ağır Roman’ ın yazarı olarak tanıdığımız Metin Kaçan, 6 Ocak 2013’ te Boğaz köprüsünün üzerinden taksiyle geçerken araçtan inip kendisini köprüden aşağı atarak intihar etmiştir. 1995 yılında kız arkadaşına tecavüzle suçlanan Metin Kaçan, bu yüzden hapis yatmış ve yakınlarının ifadesine göre mahkumiyeti sonrası asla eskisi gibi olmamıştır. Oyuncu Hasan Kaçan’ ın kardeşi olarak da bilinen yazarın intihar sebebi tam olarak bilinmemektedir.

 

 

 

 

Önceki Yazı Ekip Network Hosting ve İçerik Hizmetleri
Sonraki Yazı 28. ÖLÜM YILINDA CEMAL SÜREYA

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

Gerçek Maraş Dondurması Nasıl Anlaşılır ?

Gerçek Maraş Dondurması Nasıl Anlaşılır ?   Serttir Güneşte kolay kolay erimez. İçinde sahlep vardır.Tadından anlaşılır. Bazılarında damla sakızı vardır.Dondurma bu yüzden gerilerek yenilir. Rüzgardan dolayı erirmiş.Bir öğretmenimden duymuştum 🙂

Nemlendirici cilt bakım maskeleri

Nemlendirici cilt bakım maskeleri Cildinize uygulayacağınız cilt bakım maskeleri, cildin yeniden canlılık kazanmasına ve nem oranının dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Ciltte görülen kuruma, dökülme ve soyulma gibi cilt sorunları, evinizde kendinizin

Bitcoin nedir?

Dijital para birimi olan bitcoin nedir ne değildir araştırdık. Bir çok yanlış bilgi ile dolu olan bitcoin bir çok madencisi bulunmakta. Bu kadar değerli bir madde nedir? Gelin beraber bakalım.

0 Yorum Yapılmış

Yorum Yapılmamış

Mesaj Yazın