Melek Yatırımcı Nedir ?
15 Ocak 2018 0 Yorum 83 Görüntülenme

Melek Yatırımcı Nedir ?

Daha önceki yazılarımızda “Girişimci Nedir ?” konusunu açıklamıştık, gelin bu makalemizde de girişimcilerin en büyük destekçisi melek yatırımcıları açıklayalım.

Melek Yatırımcı Nedir ?

Çok güzel bir projeniz var, her şeyi tüm projeyi izleyeceğiniz yolu hazırladınız hatta prototipiniz dahi hazır ancak yeterli bütçeyi bulamadığınız için projenizi hayata geçiremiyorsunuz. Tam da bu noktada devreye Melek Yatırımcılar giriyorlar. Yani kısaca projenizi değerlendirip size maddi destek sağlayan kişilerdir Melek Yatırımcılar. Elbette bunu hayır olması için yapmıyor hiçbir melek yatırımcı, onlarında amacı hem genç girişimcilere destek olup hem de kendilerine kar sağlarlar, yaptıkları yatırımın büyüklüğü ile doğru orantılı olarak melek yatırımcılar hem size ortak olurlar, hem de sizin zarar etmeniz onlarında zarar etmesine sebep olacağı için danışmanlık sağlarlar.

Türkiye’de ne yazık ki henüz 150-200 arasında olan melek yatırımcıların sayısı Avrupa da 180 bin, Amerika’da ise 300 bin civarındadır. Ülkemizde yeni yeni keşfedilen melek yatırımcıların sayısının kısa sürede artacağına inanıyoruz.

Türkiye’de melek yatırımcıların yaptığı yatırım seviyesi 10 milyon $ civarındayken, kısa sürede bu rakamın 100 milyon $ seviyelerine çıkması bekleniyor. Avrupa’da bulunan melek yatırımcılar her yıl yaklaşık 5 milyar $ yatırım yaparken bu rakam Amerika’da 23 milyar $ seviyelerine çıkmaktadır.

Türkiye’de ki Melek Yatırımcılar

Ülkemiz de şuana kadar kurulmuş Melek Yatırım şirketlerinin önde gelenleri ILab, Lab-x, Galata Business Angels, Endeavor, Linksangel firmalarıdır. Bireyler bazında “Türkiye’nin önde gelen Melek Yatırımcıları” adlı bir makalemiz de kısa sürede yayımlanacaktır.

Sizin de eğer güvendiğiniz bir projeniz varsa ve bütçe sıkıntısı çekiyorsanız, bu şirketlerden birine başvurmaktan çekinmeyin.

 

Önceki Yazı Elon Musk Kimdir ?
Sonraki Yazı Google Merchant Center Nedir?

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

Nasıl Yapılır ? 0 Yorum Yapılmış

Cirit Nasıl Atılır?

Cirit: ağaç, metal, fiberglas veya karbon fiberden yapılan ucu sivri ok şeklinde bir mızraktır. Cirit atmak, geçmiş zamanda avlanma da ve savaşta kullanılsa da spor olarak ilk kez 1908 yılında

Laptop Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Laptop Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Merhaba, bugün elimizden geldiği kadar laptop satın alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda sizleri bilgilendireceğim. Öncelikle elektrik-elektronik mühendisi öğrencisi olarak kendi satın aldığım laptop üzerinden

Güneş Tutulması

Güneş tutulmasının oluşumu, güneşin, ayın ve dünyamızın aynı doğrultudan konumlanması sonucunda ayın gölgesinin güneşi kapatacak şekilde dünyaya düşmesi şeklinde açıklanabilir. Ay, güneş ile dünyanın arasına girerek ışığı keser. Bu şekilde

0 Yorum Yapılmış

Yorum Yapılmamış

Mesaj Yazın