Melek Yatırımcı Nedir ?
15 Ocak 2018 0 Yorum 54 Görüntülenme

Melek Yatırımcı Nedir ?

Daha önceki yazılarımızda “Girişimci Nedir ?” konusunu açıklamıştık, gelin bu makalemizde de girişimcilerin en büyük destekçisi melek yatırımcıları açıklayalım.

Melek Yatırımcı Nedir ?

Çok güzel bir projeniz var, her şeyi tüm projeyi izleyeceğiniz yolu hazırladınız hatta prototipiniz dahi hazır ancak yeterli bütçeyi bulamadığınız için projenizi hayata geçiremiyorsunuz. Tam da bu noktada devreye Melek Yatırımcılar giriyorlar. Yani kısaca projenizi değerlendirip size maddi destek sağlayan kişilerdir Melek Yatırımcılar. Elbette bunu hayır olması için yapmıyor hiçbir melek yatırımcı, onlarında amacı hem genç girişimcilere destek olup hem de kendilerine kar sağlarlar, yaptıkları yatırımın büyüklüğü ile doğru orantılı olarak melek yatırımcılar hem size ortak olurlar, hem de sizin zarar etmeniz onlarında zarar etmesine sebep olacağı için danışmanlık sağlarlar.

Türkiye’de ne yazık ki henüz 150-200 arasında olan melek yatırımcıların sayısı Avrupa da 180 bin, Amerika’da ise 300 bin civarındadır. Ülkemizde yeni yeni keşfedilen melek yatırımcıların sayısının kısa sürede artacağına inanıyoruz.

Türkiye’de melek yatırımcıların yaptığı yatırım seviyesi 10 milyon $ civarındayken, kısa sürede bu rakamın 100 milyon $ seviyelerine çıkması bekleniyor. Avrupa’da bulunan melek yatırımcılar her yıl yaklaşık 5 milyar $ yatırım yaparken bu rakam Amerika’da 23 milyar $ seviyelerine çıkmaktadır.

Türkiye’de ki Melek Yatırımcılar

Ülkemiz de şuana kadar kurulmuş Melek Yatırım şirketlerinin önde gelenleri ILab, Lab-x, Galata Business Angels, Endeavor, Linksangel firmalarıdır. Bireyler bazında “Türkiye’nin önde gelen Melek Yatırımcıları” adlı bir makalemiz de kısa sürede yayımlanacaktır.

Sizin de eğer güvendiğiniz bir projeniz varsa ve bütçe sıkıntısı çekiyorsanız, bu şirketlerden birine başvurmaktan çekinmeyin.

 

Önceki Yazı Elon Musk Kimdir ?
Sonraki Yazı Google Merchant Center Nedir?

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

OCAK AYINDA HAYATINI KAYBEDEN ÜNLÜLER

OCAK AYINDA HAYATINI KAYBEDEN ÜNLÜLER Medya, bilim, iş ve edebiyat dünyasından Ocak ayında hayatlarını kaybeden 4 ünlüyü sizin için yazdık. Mehmet Ali BİRAND Kanal D Ana Haber sunumlarındaki dil sürçmeleriyle

Bilgisayar Katili USB Bellek Satışa Çıktı

Bilgisayar Katili USB Bellek Satışa Çıktı Ufak ama etkili bir USB bellekle sevmediğiniz birisinin bilgisayarını çalışamaz hale getirmek ister misiniz? Tabi işin sonunda mali zarardan dolayı davayla karşılarsanız o sizin

Tüp Bebek Tedavisi Nedir? Hangi Aşamalardan Oluşur?

Tüp Bebek Tedavisi Nedir? Hangi Aşamalardan Oluşur? Tüp bebek tedavisi, doğal yollarla bebek sahibi olamayan çiftlerin en büyük umut kaynaklarından birisidir. Doğal yolların uygulanması halinde bebek sahibi olamayan anne ve

0 Yorum Yapılmış

Yorum Yapılmamış

Mesaj Yazın