Melek Yatırımcı Nedir ?
15 Ocak 2018 0 Yorum 15 Görüntülenme

Melek Yatırımcı Nedir ?

Daha önceki yazılarımızda “Girişimci Nedir ?” konusunu açıklamıştık, gelin bu makalemizde de girişimcilerin en büyük destekçisi melek yatırımcıları açıklayalım.

Melek Yatırımcı Nedir ?

Çok güzel bir projeniz var, her şeyi tüm projeyi izleyeceğiniz yolu hazırladınız hatta prototipiniz dahi hazır ancak yeterli bütçeyi bulamadığınız için projenizi hayata geçiremiyorsunuz. Tam da bu noktada devreye Melek Yatırımcılar giriyorlar. Yani kısaca projenizi değerlendirip size maddi destek sağlayan kişilerdir Melek Yatırımcılar. Elbette bunu hayır olması için yapmıyor hiçbir melek yatırımcı, onlarında amacı hem genç girişimcilere destek olup hem de kendilerine kar sağlarlar, yaptıkları yatırımın büyüklüğü ile doğru orantılı olarak melek yatırımcılar hem size ortak olurlar, hem de sizin zarar etmeniz onlarında zarar etmesine sebep olacağı için danışmanlık sağlarlar.

Türkiye’de ne yazık ki henüz 150-200 arasında olan melek yatırımcıların sayısı Avrupa da 180 bin, Amerika’da ise 300 bin civarındadır. Ülkemizde yeni yeni keşfedilen melek yatırımcıların sayısının kısa sürede artacağına inanıyoruz.

Türkiye’de melek yatırımcıların yaptığı yatırım seviyesi 10 milyon $ civarındayken, kısa sürede bu rakamın 100 milyon $ seviyelerine çıkması bekleniyor. Avrupa’da bulunan melek yatırımcılar her yıl yaklaşık 5 milyar $ yatırım yaparken bu rakam Amerika’da 23 milyar $ seviyelerine çıkmaktadır.

Türkiye’de ki Melek Yatırımcılar

Ülkemiz de şuana kadar kurulmuş Melek Yatırım şirketlerinin önde gelenleri ILab, Lab-x, Galata Business Angels, Endeavor, Linksangel firmalarıdır. Bireyler bazında “Türkiye’nin önde gelen Melek Yatırımcıları” adlı bir makalemiz de kısa sürede yayımlanacaktır.

Sizin de eğer güvendiğiniz bir projeniz varsa ve bütçe sıkıntısı çekiyorsanız, bu şirketlerden birine başvurmaktan çekinmeyin.

 

Önceki Yazı Elon Musk Kimdir ?
Sonraki Yazı Google Merchant Center Nedir?

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

İntel 7.nesil Yeni İşlemcilerini Duyurdu

İntel 7.nesil Yeni İşlemcilerini Duyurdu Intel, Kaby Lake kod adıyla piyasaya sürülecek olan 7.nesil işlemciler bir önceki Skylake mimarisinin yenilenmiş hali olarak geliyor. Ayrıca güç tüketimi konusunda oldukça güzel yenilikleri

Cilt kırışıklıklarını azaltmanın doğal yolları

Cilt kırışıklıklarını azaltmanın doğal yolları Ortak dermatolojik sorunlardan birisi olan cilt kırışıklıkları, erken yaşlarda görülmesi durumunda, bir takım psikolojik sorunları da beraberinde getirmektedir. Sağlıksız yaşam şartları, güneş altında uzun süre

Elon Musk Kimdir ?

Geçtiğimiz günlerde ülkemizi ziyaret eden dünyaca ünlü Bilim Adamı, İş Adamı, Girişimci Elon Musk kimdir ? Neden Dünya’da bu kadar popüler hiç merak ettiniz mi ? Gelin Elon Musk’ın hayatını

0 Yorum Yapılmış

Yorum Yapılmamış

Mesaj Yazın