Lucid Rüya Görme Teknikleri
16 Ağustos 2016 0 Yorum 96 Görüntülenme

Lucid Rüya Görme Teknikleri

Lucid rüya görebilmek için bir kaç tane teknik vardır. Şimdi onlara sırasıyla bakalım.

Renk veya eşya seçmek

İlk teknik olarak öncelikle kendinize bir renk veya bir eşya seçmelisiniz. Bu renk veya eşyayı her gördüğünüzde kendinize ben rüyada mıyım yoksa değil miyim? diye sormalısınız. Örnek olarak kendinize mavi rengini seçin ve her an her yerde mavi rengini gördüğünüz zaman ” bu rüya mı değil mi? ” diye sorun. Soruyu sorduktan sonra mesela zıplayıp uçmayı deneyin. Bunu kalabalık ortamlarda yaptığınız zaman insanlar sizi değişik karşılayacaktır ama bunu göze almanız lazım. Eğer uçabiliyorsanız o bir rüyadır ve rüyanızı yönlendirmeye başlayabilirsiniz.

Gerçeklik testi

Gerçeklik testi sizin rüyada olup olmadığınızı anlamanızı sağlayacak 3 adet testtir.

  1. Elektrik düğmelerini açıp kapamak.
  2. Parmağınızı avucunuzdan geçirmeye çalışmak.
  3. Uçmayı denemek

İkinci ve üçüncü maddeleri anlamak kolay fakat biraz birinci maddeyi açıklamak istiyorum. Eğer rüyadaysanız elektrik düğmesini açıp kapatmak rüyada normalden farklı bir etki yaratıp görüntü kaymasına sebep olacaktır.

Aynı rüyaları görenler için

Bu teknik sürekli olarak aynı rüyaları görenler için gelsin. Mesela rüyanızda sürekli olarak Tarkan’ı görüyorsunuz. Bu günlük hayatta her gün görebileceğiniz birisi değil. Bu yüzden siz Tarkan’ı tekrar gördüğünüzde rüyada olup olmadığınızı sorgulamanız gerekmektedir. Tarkan’ı bir daha gördüğünüzde bilinciniz sizin şuan rüyada olduğunuza dair uyarı verecektir.

15. şarkı

Bu teknik oldukça basittir. En sevdiğiniz şarkıyı çalma listenizin en sonuna koyun. ( 15 şarkılık bir liste işinizi görecektir. ) Bu sevdiğiniz şarkıya geldiğiniz zaman büyük ihtimalle uyuyakalmış olacaksınız. Bu şarkı geldiğinde ve onu duymaya başladığınız zaman, duyduğunuz anda rüyada olduğunuzu bileceksiniz ve rüyanın kontrolü size geçecek. Yatağa yatınca mp3 çalar veya telefon ile kulaklık yardımını da yanınıza alarak bu tekniği uygulayabilirsiniz.

Tekrar uyumak

Uyandığınız zaman hiç kıpırdamadan tekrar uyumaya ve gördüğünüz rüyayı tekrar görmeye çalışın, bunu yaparken de kendinize sürekli olarak ” ben tekrar uyuyacağım ve rüya görmeye başladığım zaman rüyada olduğumu anlayacağım ” şeklinde telkin verin. Aynı rüyaya devam ettiğiniz anda rüyadan olduğunuzu anlayacak ve uçmaya çalışacaksınız.

 

Lucid rüya görebiliyor olmanız sonra ki gece yattığınızda tekrar lucid rüya görebileceğiz anlamına gelmez. 100 kere gören kişi hatta 1000 kere gören kişi de bir sonra ki gece lucid rüya yeteneğini kaybedebilir. Bunu unutmayın.

Sonraki konumuz astral seyahat olacak. Lucid rüya işini kavran kişinin astral seyahat yapmada başarılı olma ihtimali lucid rüya göremeyen bir kişiye göre daha fazladır.

Önceki Yazı Lucid Rüya Nedir?
Sonraki Yazı Arduino Dersleri | Ders 6 : NTC Isı Sensörünün Kullanımı

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

Güneş Tutulması

Güneş tutulmasının oluşumu, güneşin, ayın ve dünyamızın aynı doğrultudan konumlanması sonucunda ayın gölgesinin güneşi kapatacak şekilde dünyaya düşmesi şeklinde açıklanabilir. Ay, güneş ile dünyanın arasına girerek ışığı keser. Bu şekilde

Elon Musk Kimdir ?

Geçtiğimiz günlerde ülkemizi ziyaret eden dünyaca ünlü Bilim Adamı, İş Adamı, Girişimci Elon Musk kimdir ? Neden Dünya’da bu kadar popüler hiç merak ettiniz mi ? Gelin Elon Musk’ın hayatını

Robot Nasıl Yapılır? Robot Nasıl Kodlanır?

Robot Nasıl Yapılır? Robotlar Nasıl Kodlanır?     Hayatımızın hemen hemen her köşesine girmiş olan robotlar, hayatımızı kolaylaştırdığı kadar bazı olumsuz yönleri de takdir edersiniz ki bulunmakta. Geçen ay ünlü

0 Yorum Yapılmış

Yorum Yapılmamış

Mesaj Yazın