Karıncaları Uzak Tutmanın Yolları
9 Temmuz 2016 0 Yorum 114 Görüntülenme

Karıncaları Uzak Tutmanın Yolları

Karıncaları Uzak Tutmanın Yolları

Evinize veya balkonunuza davetsiz misafirler geldi ve bu davetsiz misafir karıncaları öldürmeden uzaklaştırmak mı istiyorsunuz? Bu karıncaları uzak tutmanın yolları nelerdir öğrenmek istiyorsanız yazıyı takip edin 😉

Öncelikle bu yazı tamamen karınca sever bir yazıdır ve buradaki karıncaları uzak tutmanın yolları arasında hiçbir zararlı bir yöntem bulamazsınız. Bu yöntemler sayesinde evinizde karıncalara zarar vermeden onları uzaklaştırabileceksiniz.

Karıncaları uzaklaştrımanın iki ana yolu vardır. Bunlardan birincisi karıncaların geçmemesi gereken yerlere bariyerler koymak ikincisi ise karıncaların yoğun olduğu yerlere karıncaların sevmediği kokuları yerleştirmek.

  1. Karıncaları Bariyer Kullanarak Uzaklaştırmak                                                                                                                                           Karıncalar bazı maddeler ile karşılaştıklarında başka bir yola saparlar: Tebeşir, zerdeçal, tarçın, toz kömür, salatalık kabuğu, kırmızıbiber, karabiber, beyaz sirke.
  2. Karıncaları Kokular ile Uzaklaştırmak                                                                                                                                                          Karıncalar bazı kokulara karşı aşırı hassastır ve bu kokuları duyunca onlardan uzaklaşırlar: Lavanta yağı, Defne yaprağı, Sarımsak, Sirke, Limon suyu, Nane, karanfil.

Bu iki yolun dışında etkili doğal karınca kovucu sprey de hazırlayabilirsiniz. Karınca kovucu doğal sprey hazırlamak için tek yapmanız gereken sirke, su ve 10 damla çay ağacı damlasını karıştırmak. Daha sonra bu karışımı sprey kutusu yardımıyla karıncaların üzerine değil karıncaların giriş noktalarına yani kapı altı, pencere kenarları gibi yerlere sıkmak.

Karıncaları seviyorsanız ancak onlarla aynı evi paylaşmayı sevmiyorsanız bu yöntemler sayesinde karıncalara zarar vermeden onlarla aranıza bir set çekebilirsiniz.

Önceki Yazı Ruby Programlama Diline Ait Bazı Hazır Kodlar
Sonraki Yazı Arduino Dersleri | Ders 1 : Basit bir led yakıp söndürme projesi

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

Hayat İnsanı Yoruyor

Hayat İnsanı Yoruyor Evet bu yazıyı yorgun argın bir şekilde aslında sadece makale yazmak için yazdığımı itiraf etmeliyim. Sanırım sürekli makale yaza yaza edebiyata kaydığımı hissediyorum. Sanıyorum ki içimde olup

Yatak Odasında Yapılmaması Gerekenler

Yatak da yaptığınız bazı hatalar eşinizi sizden soğutabilir. Evinizin romantizm köşesinde yapmamanız gereken bazı davranışlar var. Çünkü karşı tarafın ora ile ilgili güzel hayalleri var. Bakalım o davranışlara Yatakta yemek

Ünlü Çizgi Filmlerin Sonları

Hepimizin yada bir neslin bir zamanlar sırf izleyebilmek için alarm kurdukları  yada saatlerce beklediği çizgi filmler vardı. Tabi yaşlarımız ilerleyince onları da takip etmemeye başladık sonlarını merak ettim ve bulduklarımızı

0 Yorum Yapılmış

Yorum Yapılmamış

Mesaj Yazın