Karıncaları Uzak Tutmanın Yolları
9 Temmuz 2016 0 Yorum 59 Görüntülenme

Karıncaları Uzak Tutmanın Yolları

Karıncaları Uzak Tutmanın Yolları

Evinize veya balkonunuza davetsiz misafirler geldi ve bu davetsiz misafir karıncaları öldürmeden uzaklaştırmak mı istiyorsunuz? Bu karıncaları uzak tutmanın yolları nelerdir öğrenmek istiyorsanız yazıyı takip edin 😉

Öncelikle bu yazı tamamen karınca sever bir yazıdır ve buradaki karıncaları uzak tutmanın yolları arasında hiçbir zararlı bir yöntem bulamazsınız. Bu yöntemler sayesinde evinizde karıncalara zarar vermeden onları uzaklaştırabileceksiniz.

Karıncaları uzaklaştrımanın iki ana yolu vardır. Bunlardan birincisi karıncaların geçmemesi gereken yerlere bariyerler koymak ikincisi ise karıncaların yoğun olduğu yerlere karıncaların sevmediği kokuları yerleştirmek.

  1. Karıncaları Bariyer Kullanarak Uzaklaştırmak                                                                                                                                           Karıncalar bazı maddeler ile karşılaştıklarında başka bir yola saparlar: Tebeşir, zerdeçal, tarçın, toz kömür, salatalık kabuğu, kırmızıbiber, karabiber, beyaz sirke.
  2. Karıncaları Kokular ile Uzaklaştırmak                                                                                                                                                          Karıncalar bazı kokulara karşı aşırı hassastır ve bu kokuları duyunca onlardan uzaklaşırlar: Lavanta yağı, Defne yaprağı, Sarımsak, Sirke, Limon suyu, Nane, karanfil.

Bu iki yolun dışında etkili doğal karınca kovucu sprey de hazırlayabilirsiniz. Karınca kovucu doğal sprey hazırlamak için tek yapmanız gereken sirke, su ve 10 damla çay ağacı damlasını karıştırmak. Daha sonra bu karışımı sprey kutusu yardımıyla karıncaların üzerine değil karıncaların giriş noktalarına yani kapı altı, pencere kenarları gibi yerlere sıkmak.

Karıncaları seviyorsanız ancak onlarla aynı evi paylaşmayı sevmiyorsanız bu yöntemler sayesinde karıncalara zarar vermeden onlarla aranıza bir set çekebilirsiniz.

Önceki Yazı Ruby Programlama Diline Ait Bazı Hazır Kodlar
Sonraki Yazı Arduino Dersleri | Ders 1 : Basit bir led yakıp söndürme projesi

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

İnsanlıktan Sonra Dünya

Bu yazıda insanların dünyadan taşınmasından sonrasını inceleyeceğiz. İnsanlıktan Sonra 1 Dakika Bir insan ortalama 100’lük  ampul kadar ısı üretir. İnsanların yok olmasından sonra İstanbul’da ısı 1 derece kadar düşecek. Harekette olan

ZÜBEYDE HANIM ÖLÜMÜNÜN 95. YILINDA ANILDI

Beyaz yazmalı, gözlüklü ve güleç yüzüyle kafamıza kazınan Zübeyde Hanım imajının altında çok acı çekmiş bir kadın, bir anne var. Galiba, Atatürk’ ü yetiştiren anne olmayı da ancak bu kadar

Fakir misin? Olma!!

Paranı Düzgün Kullan Para bulunca bir anda taksitlere abanma. Her şeyi taksitle alıp o kadar borcun altına girme. Biz erkekler bu konuda oldukça başarısızız. Bunu bir kere kabul edelim. Fırsat

0 Yorum Yapılmış

Yorum Yapılmamış

Mesaj Yazın