5 Ocak 2017 0 Yorum 0 62 Görüntülenme

İş Görüşmelerinde Kurtarıcı Parçalar

İş Görüşmelerinde Kurtarıcı Parçalar

Herkes hayatında en az bir kere iş görüşmesine gitmiştir. Hayatımız için oldukça büyük bir önem taşıyan iş görüşmelerinde karşı tarafta bıraktığınız ilk izlenim çok önemlidir. Bu ilk izlenimi oluşturacak olan şey giyim tarzınızdır. Karşınızdaki insan sizin giyiminize bakarak hakkınızda pek çok düşünceye sahip olabilir. İş görüşmesi deyince herkesin kafasında beyaz bir gömlek ve siyah bir etek ya da pantolon fikri oluşur. Bu oldukça sıradan bir düşüncedir. Bunu tercih ederseniz işin kolayına kaçmış olursunuz ve karşı taraf sizin sıkıcı biri olduğunuzu düşünebilir. Peki ne giymeniz lazım? Şimdi iş görüşmelerindeki kurtarıcı parçaları inceleyelim.

Gömlek

Gömlek akılda direkt olarak ciddiyeti canlandırır ama gömlekten gömleğe de fark vardır. İş görüşmesi için tercih edeceğiniz gömlek kesinlikte düz ve tek renk olmalıdır. Tek renk ciddiyetin bir göstergesidir. Renk seçiminde çok parlak olan tonlardan kaçınmanız gerekir. Daha çok pastel tonları tercih etmek sizin için faydalı olacaktır. Altına koyu tonlarda bir etek ya da pantolon tercih edebilirsiniz. Bu sizin zevkinize kalmış. Düz, tek renk bir gömlek iş görüşmesi için her zaman kurtarıcı bir parçadır.

Ceket

Ceket seçimini yaparken çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Ciddiyeti fazla olan ceketlerden uzak durup daha sporlaştırılmış ceketleri tercih etmeniz gerekmektedir. Ciddiyeti fazla kaçırıp patron gibi giyinmek istemezsiniz sonuçta. Kullandığınız ceketin içine kesinlikle düz bir parça tercih etmeniz gerekir. Ceketin içindeki hareketli parçalar ciddiyetinizi alıp götürecektir. Mümkün olduğunca ceketinizin içine kolye takmamayı tercih edin ve ceketinizi bir pantolonla tamamlayın. Etek tercih etmeniz fazla iddialı olabilir. Patron gibi durursunuz ve hiçbir işveren böyle bir insanla çalışmaya sıcak bakmaz.

İş görüşmelerinde kullanabileceğiniz kurtarıcı parçalar bunlardır fakat kıyafet seçiminden daha önemli olan bir nokta vardır ki o da kendinize güvenmektir.

 

Önceki Yazı K Vitaminin Faydaları Nelerdir?
Sonraki Yazı Saç Modası Gerçeği

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

Güneş Tutulması

Güneş tutulmasının oluşumu, güneşin, ayın ve dünyamızın aynı doğrultudan konumlanması sonucunda ayın gölgesinin güneşi kapatacak şekilde dünyaya düşmesi şeklinde açıklanabilir. Ay, güneş ile dünyanın arasına girerek ışığı keser. Bu şekilde

Saç dökülmesini engelleyecek bitkisel çözümler

Saç dökülmesini engelleyecek bitkisel çözümler Genellikle orta yaşlarda daha sık görülen saç dökülmesi sorunu, cinsiyet fark etmeksizin en fazla şikayet edilen estetik sorunların başında gelmektedir. Saç dökülmesinin estetik bir sorun

Bitcoin nedir?

Dijital para birimi olan bitcoin nedir ne değildir araştırdık. Bir çok yanlış bilgi ile dolu olan bitcoin bir çok madencisi bulunmakta. Bu kadar değerli bir madde nedir? Gelin beraber bakalım.

0 Yorum Yapılmış

Yorum Yapılmamış

Mesaj Yazın