IOS 11 Güncellemesi ile Pil Tasarrufu

IOS 11 Güncellemesi ile Pil Tasarrufu

İOS 11 Güncellemesi ile birlikte Apple Cihazların Pil Ömrünü Nasıl Uzatabilirsiniz?

 

Size vereceğimiz tavsiyelerle hem pil ömrünüzü uzatıp hem de pil tasarrufu yapabileceksiniz. İOS 11 güncellemesinin ardından iPhone’larının şarjının çok uzun süre dayanamamasından şikayetçi olan bir çok kullanıcı var. Size önereceğimiz yöntemler ile bu durumdan kaçınmanız mümkün.

Şanslıyız ki iPhone cihazlar pil kullanımının bir raporunu oluşturur. Ayarlar> Pil sekmesine girdiğiniz zaman son bir gün ve bir hafta içerisinde cihazın pilini en çok tüketen uygulamaların hangileri olduğunu gösteren bir liste olduğunu göreceksiniz. Listeyi inceleyin ve fazla güç harcayan uygulamaların kullanımını sınırlayın.

Telefonun şarjını en çok kullanan parçalardan birisi de telefonunuzun ekranıdır. Kontrol Merkezi’ndeki kaydırıcıyı kullanarak ekran parlaklığınızı azaltabilirsiniz. Bulunduğunuz ortama göre ekranı ortama adapte eden Otomatik Parlaklık özelliğini kullanmak da akıllıca olacaktır. Bunu yapmanın yolu ise Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik> Ekran Kolaylıkları> Otomatik Parlaklık.

Tıpkı ekranınız gibi, flash ışığınız da olukça fazla enerji harcar. Yeni gelen güncelleme ile birlikte flaşınızda dört ayrı parlaklık düzeyi bulunmaktadır. Flaşı en düşük ayarda çalıştırmak size biraz daha fazla pil ömrü kazandırabilir. İOS’un daha sonraki kullanımlarınızda hatırlayacağı bir parlaklık tercihi ayarlayabilirsiniz.IOS 11 Güncellemesi ile Pil Tasarrufu

Yeni bir özellik değil elbette fakat Düşük Güç Modu’da oldukça kullanışlı. Normal şartlarda şarjınız yüzde 20’ye düştüğünde İOS size Düşük Güç Modu’nu açmayı önerir. Siz Ayarlar> Pil menüsünü kullanarak bunu manuel olarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Şayet E-mail akışınız çok hızlı değil ise ya da acil mail beklediğiniz bir durum yoksa, cihazınızın e-maillerinizi kontrol etme sıklığını azaltabilirsiniz. Bu da yine aynı şekilde pil tasarrufu yapmanızı sağlar. Ayarlar> Hesaplar ve Parola> Yeni Verileri Getir sekmesinden faydalanarak bu özelliği de manuel hale getirebilirsiniz.

Siri’yi sadece ‘’ home ‘’ tuşu ile aktif olacak şekilde ayarlamak pil tasarrufu yapmanıza yardımcı olacaktır. Bunun için Hey Siri’yi kapatmanız yeterli.

Kullanmadığınız uygulamalar da güncelleme geldikçe içeriklerini yenilerler. Arka planda gerçekleşen bu güncellemeler de pil tasarrufu yapmanızın önüne geçebilir. Ayarlar> Arka Plan Uygulaması Yenile sekmesinden yenilemeyi kapatın ve şayet varsa özellikle yenilenmesini istediğiniz program varsa bunları seçin.

Cihazınızda telefonunuzun konumunu izleyen bazı programlar olacaktır. Konum izleme özelliğini kapatarak yine aynı şekilde pil tasarrufu yapabilirsiniz. Konumunuzu sürekli olarak takip eden uygulamalar, cihazınız açık olduğu sürece pilinizin enerjisini tüketir. İOS 11 konum takibini kontrol edebilmenizi sağlar. Konum Servisi özelliğini kullanan uygulamaları kısıtlamak için Ayarlar> Gizlilik> Konum Hizmetleri sekmesinden faydalanabilirsiniz.

Bir çok bildirimin gelmesi cihazınızın ışıkları kapalıyken yeniden aktif olmasına dolayısıyla enerji kaybına yol açacaktır. Ayarlar> Bildirimler bölümünden dilediğiniz uygulamalardan gelebilecek bildirimlerin önüne geçebilirsiniz. Hatta kilit ekranında görülen bildirimleri dahi kapatabilir ve pilinizi mümkün olabilecek en tasarruflu şekilde kullanabilirsiniz.

 

Önceki Yazı LİNK WHEEL NEDİR? NASIL OLUŞTURULUR?
Sonraki Yazı Web Sitelerinde Hız Testi Optimizasyon Araçları

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

Ruby Programlama Dili

Bilgisayarımızdaki yazılımlar tabi ki yoktan var edilmiş birer ürünler değildir her programın kendine özgü bir kodlaması ve kodlama dili vardır. İşte bu kodlama dillerinden biri de Ruby’dir. Ruby dinamik bir

Bilgisayar Katili USB Bellek Satışa Çıktı

Bilgisayar Katili USB Bellek Satışa Çıktı Ufak ama etkili bir USB bellekle sevmediğiniz birisinin bilgisayarını çalışamaz hale getirmek ister misiniz? Tabi işin sonunda mali zarardan dolayı davayla karşılarsanız o sizin

Samsung SSD 850 PRO İncelemesi

Samsung SSD 850 PRO İncelemesi Son dönemlerde oldukça popüler olan ve hız tutkunları vazgeçilmezi olan SSD diskler gittikçe hızlanmaya başladı. Çok değil sadece birkaç sene içinde anında açılan ve kapanan

0 Yorum Yapılmış

Yorum Yapılmamış

Mesaj Yazın