Freelance Nedir ?
16 Ocak 2018 0 Yorum 62 Görüntülenme

Freelance Nedir ?

Freelance Nedir ?

Günlük iş yaşantısının bunaltıcı yoğunluğu sırasında bir çok kişinin aklından geçmiştir, her şeyi bırakıp özgürce yaşama isteği, işte bunu yapan kişi freelance çalışan insanlardır diyebiliriz. Evinde, sahilde, bir kafe de, nerede verimli çalışıyorsa ya da çalışmak istiyorsa orada çalışabilir bir freelancer, yani kafa nereye freelancer oraya.

Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan bu iş modeli aslında yurt dışında çok uzun zamandır var ve oturmuş durumda, Türkiye’de ise ne yazık ki freelancerlar o kadar da şanslı değiller.

Freelance çalışmak zor mu ?

Bu soruyu sürekli etrafımdan duyuyorum, aslına bakarsanız freelance çalışmak hem zor hem de çok kolay diyebilirim. Eğer disiplinli bir insansanız yaptığınız işe saygınız varsa freelance çalışmakta zorlanmayacaksınız, ancak hadi dışarı çıkayım, hadi şunu yapayım derseniz, arkadaşlarınız arayıp nasıl olsa evden çalışıyorsun hadi gel sonra halledersin dediklerinde karşı koyamayacaksanız emin olun ki bu iş biçimi size göre değil demektir.

Freelance çalışacakların dikkat etmesi gerekenler;

  • Öncelikle kendinize çalışma saatleri belirleyin, o gün teslim etmeniz gereken işler neyse kendinizi sıkmadan en rahat biçimde bitirebileceğiniz bir düzeniniz olsun.
  • Mümkünse sabah 09:30 gibi iş başı yapmaya bakın, her ne kadar işe gitmek gibi bir mecburiyetiniz olmasa da en başta sekreteriniz olmadığı için, müşterilerden gelen aramalara da siz bakmak durumundasınız ve müşteri aradığında uykulu yataktan yeni kalkmış bir ses ile o telefonu açmanız müşterileriniz gözünde hoş bir intiba bırakmayacaktır.
  • Bir ofis ortamından çok daha rahat koşullarda çalışabileceğiniz bir gerçek, pijamalarınızla bile iş yapabilirsiniz ama siz yine de özellikle çalışma masası ve sandalyenizi profesyonel bir ofismiş gibi kurmaya özen gösterin, yoksa insanın koltukta çalışırken uykusu geliyor ve performansı düşüyor.
  • Gelelim en can alıcı noktaya, ne yazık ki ülkemizde emeğe saygı göstermeyen insanların sayısı da azımsanamayacak kadar çok, bu yüzden bir işe başlamadan önce siz siz olun o işle ilgili tüm detayların bulunduğu bir sözleşme imzalayın ve iki tarafta da bir kopyası bulunsun. ( Mümkünse işe başlamadan önce kapora almaya çalışın )

 

 

Önceki Yazı Google Merchant Center Nedir?
Sonraki Yazı Drone Taksi Nedir ?

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

Fakir misin? Olma!!

Paranı Düzgün Kullan Para bulunca bir anda taksitlere abanma. Her şeyi taksitle alıp o kadar borcun altına girme. Biz erkekler bu konuda oldukça başarısızız. Bunu bir kere kabul edelim. Fırsat

Gastronomi Nedir ?

Yenilebilir Sanat Gastronomi Günümüz mesleği olarak tanımlanan gastronominin ne olduğu konusunda fikir sahibi miyiz? Tarihe dayalı bir kökeni olan gastronominin günümüzde daha yeni önem kazandığını görüyoruz. Gastronomi kökeni Fransız yazar

Saç dökülmesini engelleyecek bitkisel çözümler

Saç dökülmesini engelleyecek bitkisel çözümler Genellikle orta yaşlarda daha sık görülen saç dökülmesi sorunu, cinsiyet fark etmeksizin en fazla şikayet edilen estetik sorunların başında gelmektedir. Saç dökülmesinin estetik bir sorun

0 Yorum Yapılmış

Yorum Yapılmamış

Mesaj Yazın