Erkeği evliliğe ikna etme yolları
17 Eylül 2015 0 Yorum 58 Görüntülenme

Erkeği evliliğe ikna etme yolları

Günümüzde kadınlar sevgilisiyle evlenmek istediği halde bunu dile getiremiyor. Bu evlilik konusunun hiç gündeme gelmemesinden şikayetçiler. Hemen hemen bu sorunu olan her bayan “ Onu seviyorum, onunla mutlu bir evlilik istiyorum benimle gelecek hakkında ne düşünüyor bilmek istiyorum ama bunu direk sorarak itici görünmekten korkuyorum “ diye yakınıyor.

  • Dırdır etmekten vazgeçin artık, ona hoşgörü ile yaklaşın. Kavga çıkmayacağını bilmeli ve size düşüncelerini rahatça ifade edebilmeli kendisinde o özgüveni bulabilmesi gerekiyor. Başka çiftler hakkında yaptığı yorumları inceleyin. Onlar hakkında ki düşünceleri aynen kendi evliliği içinde geçerli olacaktır.
  • Yokluğunuza bir baksın, sürekli olarak yanında olmayın ondan ayrı işler yapın. Arkadaşlarınızla tatile gidin mesela. Ondan bağımsız programlar yapın. Sizi sürekli olarak yanında görmesin ki sizi sürekli olarak yanında tutabilme yollarını aramaya başlasın. Emin olun seçenekleri arasına evliliği de koyacaktır.
  • Evliliğin konu edindiği, ön planda evlilik olan romantik komedi filmlere gidin. Konu gün geçtikçe kendiliğinden evliliğe gelecektir. Filmden sonra sizin de etkinizle evlilik konusunda ki görüşlerini öğrenebilirsiniz. Denemeye değer bir taktik.
  • Yakın arkadaşlarınızın düğünlerine birlikte gidin. Gitmiyorsa bile bir şekilde ikna edin onu. Orada ki evlilik olayını birinci elden tecrübe etsin. Ortama bir baksın. Onlarda ki mutluluğu gözleriyle görsün ki kendisi de “ biz neden evlenmiyoruz ki “ diye düşünsün.
  • Evli arkadaşlarınızla çiftler halinde uzun süreli buluşmalar düzenleyin mesela partiler, akşam yemekleri, eğlence organizasyonları gibi. Fakat arkadaşınıza evliliğin ne kadar güzel bir şey olduğunu söylemeleri konusunda mutlaka uyarın. Sizi evliliğe teşvik etmeye çalışsınlar. Hiç olmazsa sevgiliniz böyle bilsin. Belki başka bir erkeğin ağzından evliliğin ne kadar güzel bir şey olduğunu duyarsa ikna olur. Özellikle bu duyacağı kişi en yakın arkadaşıysa.
  • Annesi ile samimi olmaya çalışın. Ailesine girmeye başlayın. Eğer annesine kendinizi sevdirmeyi başarırsanız. Annesi de evlilik konusunda siz rica etmeseniz bile onunla konuşacaktır. Hangi anne oğlunun evliliği görmek istemez ki? Özellikle sizi çok sevdiyse…

Tüm bu yaptıklarınızdan sonra da hala ilişkinizde evlilikle ilgili akıllarda soru işaretleri yer alıyorsa, bu konuyu sevgilinizle karşılıklı olarak oturup açık açık konuşmanız gerekmekte. Başınızı kuma gömerek onu beklerseniz daha çok beklersiniz hiçbir şey kazanmazsınız. Gerçeklerle yüzleşmeyi ve sonuçlarını göze alarak bu konuları açık bir şekilde konuşun. Bırakın sonunda ne olacaksa olsun.

Önceki Yazı Aşkını anlatmanın keyifli yolları
Sonraki Yazı Yatak Odasında Yapılmaması Gerekenler

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

Klişe Erkek Yalanları

İşte size erkeklerin söylediği bazı yalanlar. “ Sen daha güzelsin “ Kadınlar hiçbir zaman sevdikleri erkeklerin yakın çevredeki ve uzak çevrede ki hiç fark etmez. Hiçbir kadını beğendikleri duymak istemez.

İlişkiler 0 Yorum Yapılmış

Eşinize Küçük Sürprizler Yapın

Eşinize / Sevgilinize küçük sürprizler yapmak gerekiyor değil mi ? Biraz ilgi gösterip onlara sevgimizi belli edelim. Hadi bakalım şu sürprizlere Günaydın Aşkım   Her sabah öpmek, her sabah sarılmak

Müslüm Gürses Şarkıları (Jilet Hediyeli)

  Hepinize meeerhaba! Yeni yazım ile karşınızdayım. Bugün sabah uyandığımda sebepsiz yere huzursuz hissettim, açtım bir Müslüm baba. Böyle zamanlarda çalışmak iyi geldiğinden dolayı hem kafamı dağıtmak istedim hem de

0 Yorum Yapılmış

Yorum Yapılmamış

Mesaj Yazın