Efsane Film / Dizi Karakterleri
9 Şubat 2016 0 Yorum 89 Görüntülenme

Efsane Film / Dizi Karakterleri


İsmail Abi ( Serkan KESKİN ) / Leyla İle Mecnun

“İsmail abi —- Hoooooooppp”

Leyla ile Mecnun kadrosunda herkes mükemmeldir. Fakat İsmail abinin yeri bambaşkadır. O temiz, saf masumiyet kokan abimiz bize kazandırdığı o efsanevi espiri anlayışıyla bence efsane olmayı çoktan hakkediyor. Her zaman efsane olacaksın İsmail Abiiiiiiii.

Süleyman ÇAKIR ( Oktay KAYNARCA ) / Kurtlar Vadisi

Efsane dizi olan Kurtlar Vadisinin efsane karakterlerinden olan Süleyman ÇAKIR hala efsaneler kadrosunda yerini koruyor. E konu  Oktay KAYNARCA olunca bu kadrodan da çıkacak gibi durmuyor.

Bu dizide manyak ve sosyopat bir karakteri canlandırması hal ve tavırları onu efsane yapmaya yetmiyor, o Oktay KAYNARCA ruhu onu efsane yapıyor. Yanlış hatırlamıyorsam Cerrahpaşalı‘nın onu öldürmesi sonucu halkta oluşan tepki Özcan VARAYLI‘nın dayak yemesine kadar gitmişti. Halkta benle aynı düşüncede sanırım.

Tyrion LANNİSTER ( Peter DİNKLAGE ) / Game Of Thrones

Game Of Thrones dizisinde ki o ailesi tarafından sevilmeyen cüce, bizim tarafımızdan seviliyor. Tüm ailesi onu canavar ve şeytan olarak nitelendirse bile o tüm acısını içki ve kadından çıkarıyor.

Babası öldükten sonraki o son bakışı efsane bir sahne.  Kalbimizdesin koca yürekli cüce adam…

Dexter MORGAN ( Micheal C. HALL ) / Dexter

Duygusuz, soğukkanlı bir seri katil, işte benim adamım. Dexter gibi bir karakterin bu kadar çok sevilmesinin nedeni Micheal abimizin o mükemmel performansından başka bir şey değildir. Dizi boyunca kana doyuruyor.

Gregory HOUSE ( Hugh LAURİE ) / MD. House

Duygusuzluk ve acımasızlık denince aklıma gelen bir başka birisi de işte bu doktor. Yaptığı bir seçim yüzünden sakat kalan ve ilaçlarla acısını ilaçlarla dindirmeye çalışan bir doktor. Çok fazla seviliyor. Bunun nedeni de sisteme karşı gelmesi olsa gerek. O tavrı onu efsane yapıp dilden dile dolandırıyor.

Behzat Ç ( Erdal BEŞİKÇİOĞLU ) / Behzat Ç.

Psikolojik sorunları olan ve kızını kaybettiği için sorunlar yaşayan bir baba. Karakteri oluşturan Emrah SERMES’in payı bu efsane karakterin oluşmasında oldukça önemli. Bir amirimiz, küfürbaz, rütbe ve derece dinlemeyen, agresif.. Erdal BEŞİKÇİOĞLU’nun oyuncuğuluğunu da unutmamak gerekiyor.

Ramiz KARAESKİ ( Tuncel KURTİZ ) / Ezel

”  Yiğeeennnnnnn ”

Ezel dizinin efsane bir karakteri varsa o da tereddütsüz Ramiz Dayıdır. Dizide ki tavırları ile sonsuz saygı ve hürmeti hak ediyor dayımız. En can alıcı sahnelerde bile o ses tonuyla giriş yapan dayımız, çoktan efsaneler kadrosunda baş köşeyi aldı bile.

Fiko ( Şevket ALTUĞ ) / Süper Baba

Bana bir masal anlat baba içinde bütün oyunlarım, kurtla kuzu olsun şekerle bal

Efsane mi arıyorsunuz. Alın size efsane. Çocuklarını mutlu etmek için elinden gelenin en fazlasını yapan dul bir baba. Çocuğu için fedakarlıklar yapan, dizi müziği ile akıllara kazınan o destansı baba, Fiko.. Şevket ALTUĞ’un efsane oyunculuğu da unutulmayacak bide etkendir tabi ki de.

Ercüment ÇÖZER ( Nejat İŞLER ) / Behzat Ç.

Psikopat, takıntılı ve saygısızlığa gram tahammülü olmayan bir karakter mi lazım size, alın Ercüment ÇÖZER. Behzat Ç. dizisinde ki en iyi karakterlerden birisidir. Tavırları hareketleri ve o sözleri onu zirveye oynatıyor. Behzat’ı çileden çıkarmak için orada olan ve işini de gayet güzel yapan Ercüment efsaneler kadrosunda yer alıyor.

 

Önceki Yazı Çikolata Kistinin Belirtileri Nasıl Anlaşılır?
Sonraki Yazı Fakir misin? Olma!!

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

İkinci Şans

İkinci Şans Başrolünde ünlü aktör Özcan Deni ve ünlü aktris Nurgül Yeşilçay’ın yer aldığı “İkinci Şans” filmi 18 Kasım 2016 tarihinde tüm türkiye’de vizyonda olacak. Yönetmenliğini Özcan Deniz’in yaptığı film 

Hızlı ve Öfkeli 8

Hızlı ve Öfkeli 8 İlk filmleriyle sinema salonlarını tıklım tıklım dolduran “Hızlı ve Öfkeli” serisi 8.filmi ile kaldığı yerden devam ediyor. Serinin her son filminde acaba bir sonraki film gelecek

Çakallarla Dans 4

Çakallarla Dans 4 Her filmde kendini hayran bırakan ekip, yeni filmiyle yine kendini hayran bırakacak. Dev kadrosuyla ve komedi dolu senaryosuyla yine izleyicileri güldürecek olan çakallarla dans filmi, serisinin 4.

0 Yorum Yapılmış

Yorum Yapılmamış

Mesaj Yazın