Diyabet Hastalığının Kalbe Etkileri
19 Aralık 2015 0 Yorum 46 Görüntülenme

Diyabet Hastalığının Kalbe Etkileri

Diyabetin kalbe etkisi

Günümüz dünyasında en büyük sağlık problemlerinin başında diyabet ve kalp sorunları gelmektedir. Günümüzde yüksek oranda artan sağlıksız beslenme ve yetersiz temiz hava yüzünden bu hastalıkların artışında ciddi yükselmeler var. Bu hastalıklara yakalanma riski yaş ilerledikçe yükselir çünkü yaş ilerledikçe metabolizma yavaşlar. Vücut kendini yeteri kadar temizleyemediği için damarlarda tıkanıklık meydana gelebilir. Bu tıkanıklık kolesterole, damar hastalıklarına ve diyabete yol açmaktadır.

Diyabet hastalığı ne yazık ki diğer hastalıklar gibi erken dönemde teşhis edilmez ve doğru bir şekilde tedavi edilmesi hayati açıdan çok önemlidir. Eğer, bu hastalıklar doğru tedavi edilmez ise görme kaybı, böbrek yetersizliği ve kalp krizi gibi durumları beraberinde getirebilir.

Diyabet hastalığı uzun dönem kontrol altına alınmadığında damarlarda tıkanmaya neden olmaktadır. Ateroskleroz denilen damar sertliği yani damar tıkanıklıkları diyabet kaynaklı kalp hastalıklarının sebebini oluşturuyor.

Düzenli diyet ve takiple diyabet kontrol altına alınıyor

Tedavisi çok daha komplike olan bu hastalıkların önüne geçilmesi için şeker hastalığının çok önceden fark edilmesi gerekir. Şeker hastalığı olan insanlar düzgün beslenme ve diyet ile hastalıklarını kontrol altına alarak bu tip  hastalıkların önüne geçebilmektedir. Ayrıca tansiyon ve kolesterol seviyelerinin kontrol altına alınması ve sigara içilmemesi de bu hastalıkların önüne geçilmesinde önemli rol oynamaktadır.

Önceki Yazı Burun Kanaması Nasıl Durdurulur?
Sonraki Yazı Bunları Erkeklerden Duyamazsınız

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

Sivilce İlacı (hapı) İşe Yarıyor mu ?

Öncelikle sorunun cevabını hemen veriyim evet işe yarıyor. Fakat her bireyde aynı etkiyi gösteriyor mu bilmiyorum ama kendi adıma konuşursam öyle. Demek istediğim şu ki sivilce ilacı kimilerinde düşük dozda

Sağlık 1Comments

A Vitamini Zengin Olan Besinler

A Vitamini Bakımından Zengin Olan Besinler A vitamini, vücudumuzun en çok ihtiyacı olan vitaminler arasındadır. Şöyle bir düşündüğümüzde belki de en çok duyduğumuz vitamin üçlemesi; A, C ve D vitaminleridir.

C Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur?

C Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur? Özellikle kış aylarında olmazsa olmazımız olan ancak genel olarak da hayatımızın vazgeçilmez vitaminlerinden biri olan C vitaminini, bir alışkanlık olarak takviye şurup ve köpüren ilaçlardan

0 Yorum Yapılmış

Yorum Yapılmamış

Mesaj Yazın