Bloody R8A HD Optik Core3 Aktif İnceleme

Merhaba bugün Bloody R8A HD Optik Core3 Aktif ürünümüzü inceleyeceğiz. Ürünü indirimli olarak hepsiburada.com dan 178 liraya aldım. Ürünü detaylıca kullandım ve test ettim. Şimdi deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım. Adında da anlaşılacağı üzere Bloody R8A HD Optik modeli, Core 3 özelliği aktif bir şekilde geliyor. Yani extradan ücret ödeyerek Core 3/4 özelliğini aktif etmenize gerek yok. Bir diğer model olan Ghost ürünü ise Core 3 özelliği aktif olmadığı için bu modelde karar verdim ve çok memnunum.  Eğer Ghost modelini almak isterseniz Bloody internet sitesinden paypal ile 9.99 dolar ödemek zorundasınız. Ürün görseldekinden çok daha güzel gözüküyor. Ayrıca malzemesi de çok hoşuma gitti. Kadifeye dokunur gibi hissediyorsunuz. Ancak ürün biraz küçük, daha doğrusu dar gibi geldi bana. Elimin küçük olmasına rağmen serçe parmağım dışarıda kaldı ama uzunlamasına tam oturdu. Eğer eliniz büyükse parmaklarınız biraz dışarıda kalabilir. Şimdi gelelim ürünün avantajlarına ve dezavantajlarına…

Bloody R8A HD Optik Core3 Aktif Avantajları

Ürün kablosuz gaming mouse için oldukça uygun bir fiyata satılıyor. Hemen hemen aynı özellikteki diğer fareler 300-400 liraya satılıyor iken bu ürünü yarı fiyata almak çok büyük bir avantaj. Üstelik hemen hemen aynı bir performans alıyorsunuz. Ürünün hassasiyeti çok iyi. Yani ürün kablolu fareyi aratmıyor diyebilirim.

Malzeme kalitesi, fiyatının hakkını veriyor. Gerek görüntüsü olsun gerekse dokunuşu bana göre mükemmel. Ürünün dış kaplamasını nasıl yapmışlarsa sanki kadifeye dokunur gibi hissediyorsunuz. Ayrıca fareyi ne kadar çok kullanırsanız kullanın eliniz hiç bir şekilde terlemiyor. Bu da oyunlarda size bir avantaj sağlıyor. Ürünün metal plaklara sahip olması size ömür boyu rahatlık sağlıyor diyebilirim çünkü 300 km aşınmaya dayanıklılar…

Ürün 400 DPI’ dan 3200 DPI’a kadar sürücüsüz bir şekilde ayarlanabiliyor. Ürünün DPI’sını ayarlamak için 1 tuşuna ard arda 2 kez basın ve scroll ile DPI ayarlayın. Sonra tekrar 1 tuşuna basın. Ancak 4000 DPI yapmak isterseniz sürücüyü kullanmanız gerekir. Henüz ben beceremedim ama zaten de ihtiyaç duymuyorum. Ürünün hassasiyeti o kadar iyi iki 1200-1600 DPI bile günlük kullanımda çok rahat götürüyor beni.

Ürünü kablolu da kullanabilme imkanı çok güzel düşünülmüş. Eğer piliniz biterse kabloyu takıp hem şarj edip hem de ürünü kullanabiliyorsunuz. Bu da çok güzel bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.  Ayrıca ürün içeriğinde uzatma docku da çıkıyor. Bu dockla beraber masaüstünüzde de ürünüzü kablosuz kullanabiliyorsunuz.

Core 1-2-3 ve 4 modları çok güzel düşünülmüş. Her modda farenin butonları farklı komutlarla yer değiştiriyor ve ihtiyacınız neyse onu kullanabiliyorsunuz. İnternet sitesinden indireceğiniz sürücüsü sayesinde bu modları istediğiniz gibi özelleştirebiliyor ve gelişmiş Oscar Macro uygulaması sayesinde macro ayarlarını yapabiliyorsunuz. Ayrıca her tuşa istediğiniz komutu atabiliyorsunuz.

Bloody R8A HD Optik Core3 Aktif Dezavantajları

Ürün bana çok dar geldi. Bundan önce INCA mousepad hediyeli 3200 DPI kablolu mouse kullanıyordum ve elime cuk diye oturuyordu. Bu ürün ise dar olduğu için serçe parmağım dışarıda kalıyor ve ilk başta rahatsız oluyorum. Tabi oyun sırasında iken bu rahatsızlığı hemen unutabiliyorsunuz. Ürünün sağ tarafını biraz daha geniş veya ürünü bir tık daha genişletmiş olsalardı elime tam otururdu.

Ürünün ışıklandırmasını çok başarısız buldum. 30 liralık kablolu gaming farelerin ışıklandırmaları bile şenlik alanı iken bu ürünün ışıklandırması çok kötü. Yani demek istediğim farenin üzerine el dövmesinin yanı sıra bir iki daha ışıklandıracak alan yapsalardı daha güzel olurdu. Normalde sade seven bir insanım ama bu üründe daha fazla ışıklandırma olsaydı daha güzel olurdu diye düşünüyorum.

Ürünün kablosuz olmasından dolayı arada bir 1 saniyelik kopmalar olabiliyor. Bu neyden kaynaklanıyor şimdilik çözemedim ama şu ana kadar oyun sırasında beni zor duruma düşürmedi. Zaten genellikle ürünü çok az kullandığınız sırada meydana geliyor. Yani sürekli aktif bir şekilde kullandığınız zaman kopmalar olmuyor diyebilirim. Ayrıca kopma meydana geldikten hemen sonra da ürün aktif oluyor. O yüzden bu kusuru göz ardı edebiliyorsunuz ama yine de kopma sorunu olmasa daha güzel olurdu bizim için…

Ürünün pili hemen bitiyor. Logitech’in günlük mouse ürünleri 1 yıllık pil ömrü sunuyorken bu ürünün pilinin saatler içinde bitebilmesi çok komik. Gerçi ürünü yeni aldığımdan dolayı biraz acımasız davranmış olabilirim. Ürünü dün akşam tam şarj ettim ve şu an şarj oranı %69 da kalmış durumda. Baya da oynadım diyebilirim. Her gün %30 harcasa da ürün anca 3 gün dayanıyor. Eğer ışıklandırmayı en aza indirirseniz veya kapatırsanız ürünü çok daha fazla kablosuz kullanabiliyorsunuz. Ayrıca core modları ve DPI da pilin tükenmesinde büyük etken. Ürünü en düşük ayarlarda kullansanız bile tahminimce 10 gün boyunca şarja takmadan kullanabilirsiniz. Ancak yine de çok yetersiz. Düşünsenize 2 pil ile bir fareyi 1 yıl kullanan insanlar var ve siz 600 mAh pil ile sadece 10 gün fare kullanabiliyorsunuz. Bu çok saçma olmuş. En azından pil kapasitesini artırıp bizi günümüz teknolojisinin ne yazık ki yetersiz kaldığı şu pil ızdırabından biraz olsa da uzaklaştırabilseymiş…

Bloody R8A HD Optik Core3 Kutu Açılımı

Ürünün kutu açılımını da yaptık. Gerek sesimin kötü oluşu gerek se tel tedavisi gördüğümden seslendirme olmadı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir