Bekarlar Günü
11 Ocak 2018 0 Yorum 54 Görüntülenme

Bekarlar Günü

BEKÂRLAR GÜNÜ

Artık her şeyin bir günü var sanki. 9 Ocak sosyal medyada #Evdekalmışlargünü hashtag’ iyle esprilerle kutlandı. Ancak bekârlar günü olarak kutlanan birkaç tarih daha var. İki yıl önce aynı gün ülkemizde 3 Ocak’ ta kutlanmıştı. 14 Şubat’ a yaklaşırken bekârlığı biraz daha övmek isteyenler 9 Ocak’ ı da boş geçmemiş.

Bir diğer tarih 29 Şubat. İrlanda’ da kutlanan bu günün özel bir anlamı var. Rivayet odur ki: İrlandalı iki aziz, St. Patrick ve St. Bridget dört yılda bir evlenme teklif etme hakkının kadınlara ait olmasına karar vermiş. St. Patrick de ‘En azından uzun yıllarda kadınlar evlilik teklif edebilsin’ demiş. ‘ Kız kurularına’ bir armağan niteliğinde olan bu özel günün zaman içinde daha az onur kırıcı bir hale getirilerek ‘Dünya Bekârlar Günü‘ adını almış : )

Son tarihimiz ise Çin’de kutlanan ’11 Kasım Dünya Bekârlar Günü‘. ‘Bekarlar Günü 90’lı yıllarda 14 Şubat Sevgililer Günü’ne karşı bir akım olarak ortaya çıkmıştır. Çin’ in nüfusu düşünülürse bekâr ve çocuksuz olmanın desteklenmesi hatta şölenlerle kutlanması mantıklı görünüyor : ) Anlaşılana göre bu gün Çin’ de baya tutmuş. Çin’in en büyük online alışveriş sitesi olan Alibaba 2015 yılında, ‘Dünya Bekarlar Günü‘ olarak kutlanan 11 Kasım’da büyük indirimler yaptığında ve sekiz saniyede 1 milyar dolar satış rakamına ulaşarak bir Dünya rekoru kırmıştı.

 

Önceki Yazı BEYAZ BASTON GÖRME ENGELLİLER HAFTASI 7- 14 OCAK
Sonraki Yazı Geleceğin Yükselen Mesleği: SEO Uzmanlığı

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

Fakir misin? Olma!!

Paranı Düzgün Kullan Para bulunca bir anda taksitlere abanma. Her şeyi taksitle alıp o kadar borcun altına girme. Biz erkekler bu konuda oldukça başarısızız. Bunu bir kere kabul edelim. Fırsat

28. ÖLÜM YILINDA CEMAL SÜREYA

28. ÖLÜM YILINDA CEMAL SÜREYA Tarihler 9 Ocak 1990’ ı gösterdiğinde Türk şiiri, en önemli şairlerinden biri olan Cemal Süreya’yı kaybetmiştir. Ünlü şairin doğum tarihi ise 1931, hayır eksik yazmadık.

Kripto Paralar Hakkında 7 Temel Bilgi

Kripto Paralar Hakkında 7 Temel Bilgi Son yıllarda en dikkat çeken gündem maddelerinden biri kripto paralardır. Yaklaşık 10  yıl önce yaşamımıza giren bu yeni para birimleri, bir süre sessizce geliştirilse de,

0 Yorum Yapılmış

Yorum Yapılmamış

Mesaj Yazın