Kar Tatili İçin En Güzel Yerler

Kış Tatili İçin Nereye Gidilir?

Tatil denilince herkesin aklına güneşin tepede olduğu sıcak yaz günleri gelebilir. Türkiye’de kış tatilinin de mümkün oldukça birçok yer bulunmaktadır. İnsana çok keyif veren aktiviteler içermektedir bu tatil yerleri. Ülkemizin bulunduğu coğrafik konum dolayısıyla yazın da kışın da keyifli vakit geçirebilecek seyahat yerleri bulunmaktadır. Çeşitli nedenler dolayısıyla hak ettiği turizm patlamasına sahip olamasa da yerlileri tarafından bu nimetlerden yararlanma seviyesi yüksek.

Yazın olduğu kadar kışın da tatil için birçok seçenek bulunmaktadır. Doğal güzellikleri gezip görmek isteyenler için çeşitli yerler bulunmakla birlikte, kar tatili yapmak isteyenler için de birçok alan bulunmaktadır. Kışın dağın eteklerine, gökyüzüne yerleşen o güzel manzarayı seyretmekten hoşlanan kişiler için de muhteşem yerler ülkemizde bulunmaktadır.

Uludağ’da Kış Tatili

uludağ
uludağ

Kışın tatil denilince, özellikle kar tatili ve kayak yapma gibi kelimeler kullanılınca ilk akla gelen yer Bursa ilimizde bulunan Uludağ’dır. Tatile giden kişilerin beklentilerini en üst düzeyde karşılayabilecek bir tatil merkezidir. Özellikle kış tatilini seven, kar yağışını izlemekten hoşlanan, kayak yapmayı seven, kar üzerinde yuvarlanarak kar topu oynamayı seven kişiler için vazgeçilmez bir tatil imkanı sunar. Sıcak ve lüks otellerde eğlenceli zaman geçirme aktivitelerini seven ve eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için Uludağ mükemmel bir seçenek olacaktır.

Kapadokya’da Kış Tatili

kapadokya
kapadokya

Hem yaz hem de kış mevsimlerinde tatilin ilk adreslerinden biri şüphesiz Kapadokya’dır. Özellikle Türkiye’de kış tatili için en popüler yerlerden birisidir. Kar tatilinin yanı sıra Ürgüp, Göreme veya Avanos gibi yerleri gezerek ve balon turu yaparak tatilinizi renklendirebilirsiniz.

Yedigöller’de Kış Tatili

Yedigöller
Yedigöller

Manzara görmeye meraklı kişilerden biriyseniz Yedigöller’i kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Özellikle sonbahar aylarınsa eşsiz bir güzelliğe bürünen Yedigöller kış aylarında ise tam anlamıyla nefes kesen bir manzarayı gözler önüne serer niteliktedir. Burada planlanacak kış tatili için milli park etrafındaki oteller ve tesisler hizmetinize girecektir.

Kartalkaya Kar Tatili

kartalkaya
kartalkaya

Kartalkaya kayak yapmak isteyen tatilciler için en uygun yerlerden birisidir. Kış mevsiminin her türlü güzelliklerini hissedebileceğiniz bir yer olan Kartalkaya, geniş ve uzun kayak pistleri, leziz restaurantları ve eğlenceli tatil olanakları ile kişileri harika bir tatil yapmaya davet ediyor. Kayak yapmayı bilmeyenler için çeşitli kış sporları veya eğlence aktiviteleri de mevcuttur.

Kartepe’de Kış Tatili

kartepe
kartepe

Kar tatilini çok seviyor ve kayak yapmayı çok eğlenceli buluyorsanız, bunların yanı sıra lapa lapa yağan kar altında sessiz ve romantik bir tatil geçirmek istiyorsanız adresiniz Kartaltepe olmalı. İstanbul’a yakın olması nedeniyle günübirlik tatil imkanı da sunar ve Uludağ ve Kartalkaya’ya oranla daha sakin bir yer olduğu için gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir tatil yeri.

Şirince’de Kış Tatili

şirince
şirince

Şirince köyü genellikle bahar ve yaz aylarında gezmek için tercih edilen bir yerdir. Çok büyük ve çok karmaşık bir yer olmaması sebebiyle rahat bir tatil seçeneği sunmakta. Şirince’nin eşsiz manzarası, lezzetli yemekleri, zeytinyağı ve mezeleri, güzel ve ilgi çekici özelliğe sahip mimari eserleri bulunmaktadır. Sakin bir kış tatili geçirmek isteyen, kafa tatili vermek isteyen tatilciler için uygun bir seçenek oluşturmaktadır. Manzarayı seven ve romantik bir tatil geçirmek isteyenlerin bir numaralı tercihi olabilir. Bunların yanı sıra Şirince’de bulunan şarap evleri de hem tarihi özellikte hem de yıllanmış şarapların bulunması sebebiyle güzel bir çevreyi gözler önüne sermektedir. Eşsiz güzellikleriyle kış masallarını andıran Şirince, sadece yazın değil, kışın da görmeye değer bir tatil yeri.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir