Zenfone AR Nedir?

Asus zenfone Ar nedir sorusu teknoloji ile ilgilenenlerin kafasını karıştırıyordu. Ne olduğu hakkında kesin bir bilgi olmayan bu ürünün sanal gerçeklik gözlüğü olduğu düşünülüyordu. Bu ürün resmi duyuruyudan bir gün önce sızdırılırdı ve sorular cevaba kavuştu.

Bu ürünün her ne kadar sanal gerçeklik gözlüğü olduğu düşünülsede aslında bu ürün Asus’un yeni çıkarmaya hazırlandığı telefon olduğu ortaya çıktı. Qualcomm’un sızdırığı belgelerde Asus Zenfone ailesinin yeni bir üyesi olduğu anlaşıldı ve sanal gerçeklik gözlüğü bekleyenleri tam bir hayal kırıklığına uğrattı.

Qualcomm 821 işlemciye sahip olan telefon bu özelliğiyle Google’ın Pixel isimli telefonuna da benziyor. Çoğu telefondan da işlemci bakımından üstün olan telefon Google’ın Tango ismini verdiği derinlik algılayıcı kamerlara da sahiptir. Kamerası ve işlemcisiyle bir çok telefonu daha çıkmadan geride bırakmıştır.

AR ve VR teknolojisinin bir araya gelmesi teknolojide çığar açacağa benziyor. Bu ikili kombinasyonu kullanacak telefonların uygulama ve oyunlarda çok farklı bir seviyede olacağı bekleniyor. Bu gelişmeler ile kullanıcı deneyimi en üst seviyeye gelecek.

One comment

  1. Eskiden kameradan bahsedince sadece piksel sayısından bahsediliyordu. Artık VR ve 3D özellikli kameralar ön plana çıkmaya başlıyor. Gece görüşü ve 4K özelliği de yavaş yavaş görülmeye başlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir