Pokemon Go Nedir?

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan Pokemon Go isimli mobil oyun dünyayi etkisi altına almış durumda. Çevrenizde bile onlarca kişinin bu oyunu oynadığını görebilirsiniz. Oynamak içinse sadece Android veya IOS bir telefona ve birde dışarı çıkıp gezmeye ihtiyacınız var. Peki ya nedir bu Pokemon GO.
Pokemon GO nedir, farkları nelerdir.
Pokemon Go çocukken izlediğimiz Pokemon isimli çizgi dizinin içerisinde yer alan Pokemon Dünyasını bizim Dünyamıza getiren oyundur. Oyuncular diğer oyunlarda olduğu gibi bunda da pokemon eğitici olarak yer alıyor. Fakat pokemonları yakalamak içinse dışarı çıkıp dağ bayır gezmeye ihtiyacınız var. Gerçek dünyada geçen bu oyun çok güzel anlar yaşatmakta.

Pokemon Go’nun içerisinde yer alan Gps’li harita sizin o an bulunduğunuz konumu gösterir. Siz dolaşırken haritada gizlenmiş olan Pokemonlara rastlar ve onları da Poke Top kullanarak yakalamaya çalışırsınız. Onlarca pokemon haritanın her yerine gizlenmiş durumda. Öncekilere nazaran mobil telefonlara da çıkan Pokemon Go, Nintendo belasından da bizleri kurtarmış durumda. Çünkü Nintendo aşırı tuzlu ve gereksizce pahalıydı. Mobil platforma geçen Pokemon Go patlama yapmış durumda. Binlerce oyuncunun oynadığı Pokemon Go dışarıya çıktığınızda eli telefonda yürüyen insanlarla Dünya’yı doldurmuş durumda. Bir diğer farkda gerçeklik olarak diğerlerine göre aşırı aşmış bulunmakta. Bu sebeplerden ötürü Pokemon Go uzun yıllar zirvede oyuncu sayısıyla olacak gibi duruyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir