Nemlendirici cilt bakım maskeleri

Nemlendirici cilt bakım maskeleri

Cildinize uygulayacağınız cilt bakım maskeleri, cildin yeniden canlılık kazanmasına ve nem oranının dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Ciltte görülen kuruma, dökülme ve soyulma gibi cilt sorunları, evinizde kendinizin hazırlayacağı cilt maskeleri ile neredeyse tamamen ortadan kalkabilir. Aşağıda cilt sorunlarının ortadan kalkmasına yardımcı olacak, cildinizin nem oranını dengelemeye yarayan birkaç cilt maskesi tarifleri yer almaktadır.

Doğal cilt nemlendirici maske tarifi

Yarım çay bardağı süt ile, 2 yemek kaşığı süzme bal dikkatli bir şekilde karıştırılır. Hazırlanan bu karışımı, bir fırça yardımıyla yüzünüze sürün. 15 dakika kadar bekledikten sonra, yüzünüzü ılık suyla iyice temizleyin. Bu maske haftada bir kez uygulandığında, cildinizin nem oranının arttığını hissedeceksiniz.

Kuru Ciltlere Doğal Cilt Maskesi

Bir yemek kaşığı bal ile, bir adet yumurta sarısı iyice karıştırılır. Daha sonra bu karışım cilde sürülerek, 30 dakika beklenir. 30 dakikanın sonunda cilt, ılık su ve doğal sabunlardan biriyle temizlenir. Haftada bir kez yapacağınız bu maske ile, kuru olan cildinizin eskisine oranda çok daha nemli ve yumuşak olduğunu görebilirsiniz.

Hassas ciltlere nemlendirici cilt maskesi

Malzemeler: Bir tane yumurta sarısı, yarım su bardağı çilek, üç yemek kaşığı yulaf ve iki yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı: Malzemelerin hepsini bir kabın içerisine koyun. Öncelikle çilekleri iyice ezin ve ardından hepsini beraber, malzemeler krem kıvamını alana kadar karıştırın. Hazırladığınız cilt maskesini, masaj yaparmış gibi cildinize sürün. 15 dakika bekledikten sonra, cildinizi temizleyin.

Karma ciltlere nemlendirici cilt maskesi

Malzemeler; 1 yemek kaşığı badem yağı, rendelenmiş yarım avokado, 1 yemek kaşığı kadar susam yağı, 1 tatlı kaşığı dut pekmezi.

Hazırlanışı: Rendelenmiş avokado ve diğer tüm malzemeleri, bir kabın içerisine koyun. Hepsi iyice karıştıktan sonra, hazırlanan cilt maskesini cildinize masaj yapar gibi sürün. Maske cildinizde 30 dakika bekledikten sonra, ılık su ile iyice temizleyin. Karma ciltlerin nemlenmesi için etkili olan bu maske, 15 günde bir kez uygulanmalıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir