Dünyada Ün Kazanmış Moda Haftaları

Dünyada Ün Kazanmış Moda Haftaları

Her kadının hayali modayı yakından takip edebilmek, sezonun bütün trend parçaları hakkında bilgi sahibi olabilmektir. Sezonun trendleri, bir sezon öncesinde düzenlenen moda defileleri ile tanıtır. Tasarımcılar kendi isimlerini taşıyan defileler düzenler. Her tasarımcı sezonun trend parçalarını kendine göre yorumlar ve ortaya birbirinden farklı bir sürü trend parça ortaya çıkar.  İşte, dünyanın bazı ülkelerinde bu ünlü modacıların defilelerinin bir araya getirildiği moda haftaları düzenlenir. O hafta boyunca birçok ünlü tasarımcının defilesini gidip izleme şansına sahip olursunuz. Bu organizasyonlar modanın kalbinin attığı yerlerdir. Tüm dünyanın gözü kulağı orada olur. Moda haftaları aynı zamanda kendilerini geliştirmek isteyen, modacılık yolunda emin adımla ilerleyen taze modacılar için de büyük bir kaynaktır. Peki moda için hayati bir öneme sahip olan bu moda haftaları hangi şehirlerde düzenlenir?

Milano Moda Haftası

İtalya’nın Milano şehrinde düzenlenen moda haftasıdır. Milano Moda Haftasının düzenlendiği tarihlerde birçok dünyaca ünlü ismi Milano’da görmek mümkündür.

Londra Moda Haftası

İngiltere’nin başkenti, dünyaca ünlü şehir Londra’da düzenlenir. Diğer çılgın moda haftalarına göre daha sakin geçtiği söylenilebilir. Ne kadar sakin geçerse geçsin gösterilen ilgi çok yoğundur.

New York Moda Haftası

Amerika’nın New York kentinde düzenlenir. Dünyanın en çılgın moda haftası diyebiliriz. Sokak defileleriyle meşhurdur. Büyük bir ilgi görür. Tahmin edebileceğiniz gibi New York Moda Haftası tarihlerinde birçok ünlü isim New York’ta bulunur.

Paris Moda Haftası

Fransa’nın başkenti, aşıklar şehri Paris’te organize edilir. En kapsamlı moda haftalarından biridir. Birçok kesime hitap eder. Aradığınız parçaları bulabileceğiniz bir hafta sizi bekler.

 Berlin Moda Haftası

Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenir. Çılgın ve özgün tasarımcılara ilham verebilecek tarzda bir moda haftasıdır.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir