Mobil Ve İnternet Bankacılığı Teknolojisi

Mobil Ve İnternet Bankacılığı Teknolojisi

Bilindiği üzere mobil ve internet bankacılığı Teknolojisi günümüzün olmazsa olmazı haline gelmiştir. Hayatı büyük ölçüde kolaylaştıran bu sistemler, aslında müşteri memnuniyetinin sağlanması açısında da oldukça büyük bir önem taşıyor.

Bu sistemler, banka gişelerinde uzun kuyruklar beklemeye son vermeye yardımcı oluyor. Tüm bankacı işlemlerinin (eft,havale,fatura ödeme vb.) kolayca yapılması, bu sistemlerin telefonlar aracılığı ile sürekli elimizin altında olması ve istenildiği zaman web sitelerinden giriş ile işlem yapılabilmesi gibi özelliklerden dolayı yaygınlık gittikçe artmaktadır. Aynı zamanda, fatura ödeme gibi işlemler, bankalarda sadece mesai saatleri içerisinde yapılırken mobil ve internet bankacılığı üzerinden bu işlemler günün her saatinde yapılabilmektedir. Ayrıca, hesap çeşitlerine göre, havale gibi işlemlerden, banka bünyesinde, işlem ücreti kesilmesi gözlenirken, mobil ve internet bankacılıklarında herhangi bir ücret kesintisi gözlenmiyor. Bütün bunların yanı sıra bu uygulamalar her şeyin elimizin altında olmasını istediğimiz bu çağda, bankaları da elimizin altında tutmaya yardımcı oluyor. Banka müşterileri aynı zamanında ellerinin altındaki sistem üzerinden hesap girdi çıktılarını oldukça kolay bir şekilde görebiliyor.

Oldukça geniş kitleye hitap eden çevrimiçi bankacılığı kullanan insan sayısı her geçen gün daha da artıyor. İnsanlar artık işlerini kolay kılan uygulamaları tercih ediyor ki bu yüzden çevrimiçi bankacılık uygulamaları zirveye oldukça hızlı tırmanıyor. Aralık 2015 tarihi itibari ile kullanıcı sayısının 42 milyona ulaştığı bilinirken bu sayının her geçen gün çok hızlı bir şekilde artacağını gözlemlenmekte.

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir