Uyutmama Garantili En iyi Korku Filmleri

Merhabalar, bugün sizlerle en iyi korku filmleri konusunda konuşmak için buradayım korku severler ve “ben sakinlikten yanayım” diyenler!

Bugünkü konumda IMDb’nin de evet! dediği 10 korku filmi ile karşınızdayım. Bakalım neler neler varmış, fazla uzatmadan geçelim en iyi korku filmleri listesine…

 

EN İYİ KORKU FİLMLERİ

1)THE EXORCIST

 

İlk korku filmimiz Exorcist. Diğer adı “Şeytan” olan film “William Friedkin’in yönettiği 1973 ABD yapımı film. Film setinde çok karışık olaylar olduğu söyleniyor. Set iki kere yanmış, kostümler çalınmış ve başrol oyuncusu Regan’ı canlandıran Linda Blair yataktan düşüp kolunu kırmış, üç figüran kalp krizi geçirmiş, ışıkçı ve görüntü asistanı ölmüş. Anlayacağımız film baya yankı yapmış durumda! IMDb filme 10/8.0 vermiş.

 

2)THE SILENCE OF THE LAMBS

 

“Kuzuların Sessizliği” yazar Thomas Harris’in aynı isimli romanından beyaz perdeye aktarılmış. Yönetmeni Jonathan Demme’dir. 1991 yapımı psikolojik-gerilim türü film. 1992 yılında 7 dalda Oscar’a aday oldu. En iyi film ve en iyi senaryo uyarlaması dalında ödüle layık görüldü. Yönetmen ve başrol oyuncularına altın heykel getirdi. Hadi yine iyisiniz… IMDb bu filme 10/8.6 vermiş. Burada bilmiş bilmiş konuşuyorum daha ben de izlemedim! Araştırmacı ruhum tek dayanağım.

3)CARRIE

 

“Carrie:Günah Tohumu” 2013 yılı ABD yapımlı doğaüstü korku filmi. Filmin yönetmen koltuğunda Kimberly Peirce oturuyor. Başroller ise Chloe Grace Moretz (Carrie White) ve annesi rolündeki Julianne Moore (Carry’nin annesi) paylaşıyor. Ben bunu izlemiştim ama ben korktuğum da söylenemez. IMDb filme 10/5.9 vermiş, o zaman susup diğer filmi yazayım ben.

 

 4)THE OTHERS

 

“Diğerleri” yönetmenliğini Alejandro Amenabar’ın yaptığı, başrolünde yıllar geçse de güzelliği ve oyunculuğu eskimeyen Nicole Kidman oynuyor. Başarılı bir gerilim-korku filmi olarak niteleyebilirim. IMDb’nin puanı ise 10/7.6 olmuş. İzlemenizi tavsiye ederim. Kimini korku nöbetine sokuyor kiminin kılını kıpırdatmıyor. Ama kötü bir film olduğunu söylemiyorum tabii ki!

5)THE OMEN 

 

“Kehanet” yönetmen koltuğunda Richard Donner’ın oturduğu 1976 yapımlı ABD filmi. Devam filmi İfrit’tir. Çocuğun sevimliliğine aldanıp açtığım, bitene kadar oturduğum yere kilitlendiğim başarılı bir gerilim filmi. İzlemenizi tavsiye eder miyim? Belki. Filmi kötülediğimden değil ancak “ben psikolojim sağlam” derseniz kaçırmamanız gereken bir film. IMDb filme 10/7.6 vermiş.

 

 

Bir yazımın daha sonuna geldim. Umarım memnun kalmışsınızdır. İzlediğiniz, izlememizi tavsiye ettiğiniz film olursa yorum kısmına yazabilirsiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, öptüm çok!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir