Klişe Erkek Yalanları

İşte size erkeklerin söylediği bazı yalanlar.

“ Sen daha güzelsin “

Kadınlar hiçbir zaman sevdikleri erkeklerin yakın çevredeki ve uzak çevrede ki hiç fark etmez. Hiçbir kadını beğendikleri duymak istemez. Bunu bilen erkekler, kız arkadaşları kendilerine sordukları zaman her zaman “ Tabi ki de sen daha güzelsin aşkım. “ ve benzeri cevaplar verirler. Erkekler bunu her zaman yapar ve siz bu soruları sormaya devam ettiğiniz sürece de yapmaya devam edecekler. Size doğruları söyleyip kalbinizi kırmak istemezler. Boşu boşuna ilişkilerine karmaşa sokmak istemezler.

“ Üzgünüm “

Bir erkek özür diler ve üzgün olduğunu söyler. Fakat cidden böyle olduğu için mi? Nadiren. Genellikle hiçbir fikirleri yoktur bu konu hakkında. Bunu yapma nedenleri ise kadıları bunları duymak istedikleri içindir. Kendilerini iyice haklı çıkartıp, kavgayı büyütme gibi bir nedenleri yoktur. Bir daha ki sefere neden üzgün olduğunu ve bu tartışmadan ne çıkardığını sorun. Eğer cidden üzgün değilse başlarda afallayacaktır ama yine bir şeyler uyduracaktır.

“ Ali’nin dertleşmeye ihtiyacı var “

Uzun zamandır tanıdığı ve çok yakına arkadaşı olan birisinin dertleşmek istediğini söylüyorsa genellikle yalan söylüyorlardır. Erkekler kadınlara benzemezler yani bir konu üzerinde uzun uzun tartışıp, dertleşme ihtiyaçları fazla değildir. Genellikle maç izlerler. Eğer cidden dertleşmeye başlasalar bile 6 – 7 dakikadan uzun sürmez. Bu dertleş olayı “ boş ver takma kafana hadi gel maç izleyelim kafan dağılır” derler ve dertleşme noktalanır. Bu yalanı genellikle dışarı çıkmak isteyip de bahane bulamadıkları zaman yaparlar.

“ Tünele giriyorum, telefon çekmiyor. “

İşte bu cümleyi tam da sizden duymak istemediği şeyler duymaya başladığı zaman söylerler. Erkekler bunları sizden sıkıldıkları için yapmazlar sadece muhabbetin gidişatı hoşlarına gitmiyordur ve bu gidişata bir dur demek için bu şekilde söyleyip telefonu kapatırlar. Tüm bu muhabbet anında genellikle evlerinde oturuyor olurlar.

“ Evcil hayvanını sevdim “

Erkek arkadaşınız evinize geldi yani siz davet ettiniz ve siz daha önce ona hiç evcil hayvanınızdan bahsetmediniz. Doğal olarak bu orada bir hayvan olduğunu bilmiyor ama siz ona sürekli sıcak aile ortamından falan bahsettiniz. Bunu da çok iyi biliyor. Siz ona “ Kedim nasıl sence? “ diye bir soru yönelttiğiniz zaman “ Çok tatlı, çok hoşuma gitti adı ne bunun? “ gibi bir cevapla karşılaşacaksınız. Aslında yalan belki cidden tatlıdır ama onun adını kesin merak etmiyordur. Evcil hayvanla ilgili hiçbir şeyi merak etmiyor. Onun tek merak ettiği sizsiniz. Sizin hakkınızda bilgiler istiyor ama muhabbetin gidişatı gereği bu şekilde rol yapıyor.

“ İlişkimiz harika fakat biraz ara vermemiz gerekiyor. “

İşte bu cümleyi hiç anlamayacaksınız. Tam yatakta güzel bir birlikteliğin tam ortasındayken birden bu cümleyi duyarsınız. Nedenini bilmiyorsunuz tabi ki. Nedeni ise o an seksi bitirmek istediği içindir, kendince sorunları vardır. Ona gerçeği anlatması için baskı yapmayın.

“ Sadece şaka yapıyordum. “

Hemen hemen de tüm erkekler aileniz ya da arkadaşlarınız hakkında bazı şeyler söylerler. Bunu söylemeleri gerekiyor ama siz bunu duyunca kötü tepki verirseniz. “ Sadece şaka yapıyordum. “ diyerek geçiştirler. Dediğim gibi size söylemek istedikleri fakat çekindikleri şeyleri söyledikleri zaman sizin tepkiniz olumsuz olunca bu yalanla karşılaşırsınız. Bu bir doğal koruma mekanizması gibi işler. Eğer bu yalanı duymak istemiyorsanız. Aşırı tepkilerden kaçının. Onu anlamaya çalışın ve yala söylemesi gerektiğinden kurtulmasını sağlayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir