Aşkını anlatmanın keyifli yolları

Sevgililer gününde sevgilinize “ seni seviyorum “ diyerek sevginizi göstermenin bir çok güzel yolu var. Gerek iş yerinde olsun  gerek se evinde ona yapacağınız bir sürpriz eşliğinde bir de şarkı ekleyerek oldukça mükemmel bir hediye ayarlayabilirsiniz. Bakalım o hediyelerle ilgili birkaç küçük fikir düzenledim.

  1. En sevdiği pasta veya kahve gibi sevdiği aparatifler ile ona olan sevginizi göstermenin yanında iş yerine bu hediyeler ile gidip öğle arasında yorgunluğu birlikte atabilirsiniz.
  2. Orhan Pamuk’un insanın içinden etkileyen o mükemmel romanla aynı ismi taşıyan “ Masumiyet Müzesi “ ’ne iki kişilik bilet alarak Füsun ve Kemal’in aşkını anlatan o büyüleyici dizelere bakarken kitaptan şu dizeleri de okumayı unutmayın. “ Masumiyet müzesi İstanbul’da öpüşecek bir yer bulamayanlara kapılarını sonsuza dek açık bırakacaktır. “ Bu şekilde hazırlanan mükemmel bir sürpriz gezi ile aşkınızı tekrar yaşayabilirsiniz.
  3. Her dinlediğinde onu duygulandıran şarkılardan bir liste yapabilirsiniz. Listenin en başına da “ bu bizim şarkımız “ dediğiniz şarkıyı koyun ve güzel bir şekilde CD’leyin. Elinizde ki bu Cd’nin yanına birkaç güzel hediye ile ona verebilirsiniz. Bu kez duygulanırken hep aklında siz olursunuz.
  4. Cemal Süreyya’nın dediği gibi “ Kahvaltının, mutlulukla bir ilgisi olması gerek” tabi ki de sizinle birlikte yapacağı bir mükemmel hazırlanmış kahvaltının ona vereceği mutluluğu düşünmeden kendimi alıkoyamıyorum.
  5. Sevgilinizin kalbini çalacak ve midesini doldurabilecek bir sevgililer günü pastası yapabilirsiniz. Pastanın üzerinde yer alaca olan, o pastanın sizin için yapıldığını ve sadece size özel olduğunu belirten isminizin baş harfleri ve size anlatan güzel bir not. Etrafında ki kalp şeklindeki eklentiler. Ayrıca içini kesince ortasından çıkacak olan bir küçük sürpriz. İşte mükemmel hediye diye ben buna derim. Tüm bunları yaptıktan sonra sevgilinizin gözlerinde ki o mutluluk patlamasını keyifle izleyebilirsiniz.
  6. Sevgililer gününde akla gelen ilk fikirlerden birisi tabi ki de sinema. Sinema için sizi oldukça mükemmel bir biçimde özetleyen bir film seçmek tabii ki de çok önemli. Ayrıca el ele izleyeceğiniz o film sırasında yaşayacağınız özel anlar ile sevgililer gününü tam anlamıyla yaşamış olursunuz. Film için hala bir şey bulamıyorsanız. Ayrıca sinema çok klişe bir hal aldıysa evinizde izleyeceğiniz bir “ Love Actually “ ile mükemmel bir zaman geçirebilirsiniz.
  7. Birlikte ilk buluştuğunuz yere gidin. İşte mükemmel bir fikir. O ilk heyecanı birlikte tekrar yaşayabilirsiniz birbirinize tekrar aşık olursunuz.
  8. Eğer şekerlemeyi çok seven bir sevgiliniz varsa. Ona mükemmel bir şekerleme kutusu hazırlayabilirsin. Ayrıca kutunun içine gizli notlar saklayarak onu daha da heyecanlandırabilirsin. Tüm bunları yapabilmek senin elinde daha da üzerine başka şeyleri koymak için yaratıcılığını ve aşkı ele al.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir