Acaba onun sevgilisi var mı?

Bir kafe de oturmuş çayınızı yudumluyorsunuz. Ardından kafeye bir erkek geliyor. Sizin gözünüz o erkeğe takılıyor. Tam anlamıyla hayalinizi süsleyen erkek içeri girdi. Ona yakınlaşmak ve tanımak istiyorsunuz fakat bir sorun var ama en önemli sorun bu. Acaba onun sevgilisi var mı?

Öncelikle şu aklınızda olsun hayatına yeni birini almak isteyen birisinin radarı sürekli açıktır. Etrafında sinyaller gelmesini bekler. Bu erkek veya kadın hiç fark etmez.

Öncelikle aynı kafe de olacağınız için göz göze gelme olasılığınız yüksektir. Eğer radarı açıksa sürekli etrafına bakıyor olacaktır. Bu göz göze gelme olayı birkaç saniyeden fazla sürmesi gerekiyor. Eğer siz onun ilgi alanına girmiyorsanız sadece bir bakıp geçecektir. Fakat siz onun aradığı birisi gibi gözüküyorsanız bakışmalarınız uzun sürecektir. Hatta kafasını her çevirdiğinde göz göze geleceksiniz. Artık adım atabilirsiniz demektir bu.

Sevgili olan erkekler ilk adımı atmazlar çünkü başları bağlıdır. Fakat her erkeğin içinde flört etmeyi seven bir taraf mutlaka vardır. Bu yüzden bakışmaları ve kısa süreli etkileşimi severler. Flört etmeyi sevmeyen erkek yoktur.

Bir bahaneyle ona yaklaşmanız gerekiyor. Kaleminiz var mı? Ya da saat kaç? Gibi sorular sorabilirsiniz. Eğer sizinle ilgileniyorsa muhabbeti bir şekilde uzatmak isteyecektir. Bu da sizin için oldukça iyi bir başlangıç olacaktır.

Biraz muhabbet ettikten sonra soy adını öğrenmeye çalışabilirsiniz. Bunu ona sormanız yeterlidir. Böylece facebook’tan ekleyebilirsiniz ve onun hakkında değişik ve gerçekçi bilgilere ulaşabilirsiniz. İlişki durumunu da facebook’da öğrenebilirsiniz. Telefon numarasını sorduğunuzda eğer tereddüt etmeden veriyorsa ya aşırı çapkındır ya da sevgilisi yoktur. Eğer düşünüyorsa ve lafı geveliyorsa emin olun numarayı vermesi için çekindiği birileri illaki vardır. Bu durumda endişelenebilirsiniz.

Konuşmayı ilerlettikten ve muhabbeti koyulaştırdıktan sonra kız arkadaşı olup olmadığını açıkça sorabilirsiniz. Bunu merak etmekten daha doğal bir düşünceniz olamaz.

Verdiği cevaptan oldukça memnunsunuz ama yine de içinizde tereddütler var. Bunu daha iyi öğrenebilmek için her hafta düzenli olarak yapılan bir etkinliğe onu davet edebilirsiniz. Bu şekilde tepkisini de ölçebilirsiniz. Mesela tuttuğu takımın maçına davet edebilirsiniz yada bir yabancı dil kursuna davet edebilirsiniz.

Sizinle her hafta sürekli olarak katılması gereken bir etkinliği kabul ediyorsa her hafta o etkinliğe katılma nedenini eğer varsa sevgilisinden nasıl saklayabilir ki?

Ancak en etkili yöntem siz sevgilisi olup olmadığını sorduğunuz zaman verdiği cevap sırasında vücut dilini iyice gözlemleyin. Dil yalan söylese bile vücut dili asla yalan söylemez.

Eğer soruyu sorduğunuz zaman cevabı verirken gözleri sürekli sağa sola hareket ediyorsa, gözleri sizden başka bir nesneye odaklıysa, saçının yada yüzünün farklı noktalarıyla oynuyorsa, gereksiz yere cevabı uzatıyorsa ve saçma sapan şeyler söylüyorsa, cevabı uzatıyorsa bu zaman kazanmaya çalışıyor demektir. Burada “ acaba iki kızı aynı anda idare edebilir miyim? “ diye düşünüyordur. İşte tam bu anda şüphelenmekte ve tedirgin olmakta haklısınız.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir